Skocz do zawartości

Diagnostyka komputerem opli


Gość Pawel_gdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawel_gdynia

Witam wszystkich - jestem nowy i prosze o info - zastanawiam się nad zakupem profesjonalnego interfejsu do odczytu błędów i kasowania itp... czy było by zainteresowanie takimi usługami w rozsądnej kwocie? Powiedzmy 30-50 zł? Wkońcu to tylko kilka minut roboty. Serwisy zdzierają ponad 150 zł Czytałem dość sporo na innych forach, że sporo uytkowników opli (i nie tylko) ma często problemy z odczytaniem błędów, kasowaniem inspekcji itp..

Prosze o proradę czy warto się nad tym zastanowić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

oryginalny opcom to 3000 zlotych

a profesjonalny sprzet to wydatek od 20000 w gore

zainteresowanie bedzie o ile umiesz z tego korzystac

bo niewiedza mozna sporo nabroic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel_gdynia

oryginalny opcom to 3000 zlotych

a profesjonalny sprzet to wydatek od 20000 w gore

Pisząc posta i moje pytanie z góry zakładałem zakup profesjonalnego z drukarką termiczną. A co do kosztów zakupu, to bardzo dobry sprzęt można zakupić poniżej 20.000 zł Nie koniecznie w Polsce trzeba kupować :piwo: Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel_gdynia

glupie pytanie - po co drukarka termiczna?

Nie ma głupich pytań - chcę zakupić profesjonalne urządzenie, założyć przy tym działalność, a drukarka termiczna w tym urządzeniu drukuje znalezione kody błędów odczyty, wykresy itp.. uwarygadnia diagnozę komputerową auta. Poza tym niektórzy chcą mieć komputerowe potwierdzenie kupowanego auta. Na takim wyduku jest nr VIN i inne dane badanego samochodu.

 

Ostatnio "badałem" moje auto i gość podłączył laptopa, coś tam pogmerał, wyświetliło mu kod błędu i ...

- jak chcesz to przepisz sobie pan ten kod i definicję...

- ma pan jakiś długopis?

- gdzieś miałem, hmm nie mam, ale mam ołówek

- a kartkę?

- mam stary bilet

- ok, a przepraszam co ten kod oznacza?

- nie mam pojęcia, 50 zł

 

ot i tyle w temacie :D

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty chcesz zdjecia aut robic??

z tego co mi wiadomo to nie musi byc termiczna, wystarczy plujka, laserowa, i nawet nie musi byc podlaczona do interfejsu, moze byc ogolna-sieciowa, to kwestia oprogramowania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel_gdynia

a ty chcesz zdjecia aut robic??

z tego co mi wiadomo to nie musi byc termiczna, wystarczy plujka, laserowa, i nawet nie musi byc podlaczona do interfejsu, moze byc ogolna-sieciowa, to kwestia oprogramowania...

Czy chcę czy nie, ten sprzęt ma już wbudowaną drukarkę termiczną. To coś jak "kasa fiskalna" nie da się kupić kasy bez drukarki... Napewno osobna drukarka byłaby też tańsza w eksploatacji.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coll :wink:

sam nawet jak bede w poblizu z checia podjade na diagnostyke jak tylko otrzymam wydruk wraz ze zdjeciem auta :?: (no i moze mnie obok auta :D )

 

a wracajac do tematu :D

to bedzie fejs tylko do opla czy do innych marek tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności