Skocz do zawartości

rozpoznanie silnika Diesla Astra G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Znacie sposób na dokładne rozpoznanie sielnika w Astrze? Sprowadzilem Astre z Francji i ma to być 2.0 DTL ale nie mam potwierdzenia tego w Briefie. Mam tam tylko rodzaj paliwa. Autko się zrywa wiec podejrzewam ze to jest 2.0 ale nie jezdzilem nigdy 1.7 wiec nie mam porównania. Zdjalem plastikową osłone ale za cholere nie moge doszukać sie oznaczenia silnika w okolicy filtra oleju. Można potwierdzić, że to jest napewno 2.0 DTL w jakiś sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak. Jest sporo różnic.W DI brak intercoolera i to główna różnica między DI a DTI.

 

Di wygląda tak:

Dołączona grafika

 

A DTI tak:

Dołączona grafika

 

Na każdym zdjęciu masz zdjęty plastik.W Di rura od turbo idzię nad blokiem a w DTI bokiem ze względu na intercooler.A silnik 1.7 wygląda całkiem inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak. Jest sporo różnic.W DI brak intercoolera i to główna różnica między DI a DTI.

 

Di wygląda tak:

Obrazek

 

A DTI tak:

Obrazek

 

Na każdym zdjęciu masz zdjęty plastik.W Di rura od turbo idzię nad blokiem a w DTI bokiem ze względu na intercooler.A silnik 1.7 wygląda całkiem inaczej.

dlaczego nie widzę żadnych załączanych zdjęć ani nawet linków??

Dopiero jak robię CYTUJ, pokazują mi się linki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mat, a jak wrażenia z osiągów??:mrgreen: Bo na pierwszych 4 biegach śmiga że aż miło:D chodź na piątce nie jest źle tylko trzeba wtedy pamiętać żeby 4 przeciągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wrażenia super. Wcześniej jeździłem 75 konna Asterka F wiec sadziłem, ze jak wsiade do tej 82 konnej, to różnicy nie odczuje ale się myliłem :mrgreen: Smiga, że aż miło. Między 2000 a 3000 obrotów przyjemnie przydusza w fotelu. Piątka faktycznie gorzej ale wyprzedzać tez sie na niej da. Naprawdę jestem z auta zadowolony choć jeżdżę nim dopiero 2 tygodnie. Pierwsze obliczenia spalania też rewelka. Większość baku spaliłem w trasie ale i tak jak dla mnie 5.4 litra na 100 km to szok. Astra F 1.6 nie schodziła mi poniżej 7.5 litra w trasie więc jak dla mnie to spoooora różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a moze by ktoś bardziej obcykany znalazl troche czasu i powklejal zdjecia z oznaczeniami silników opla (benz i diesla) bo jest ich troche, plus notka czy maja slawny EGR czy nie, jak sterowany i takie najwazniejsze rzeczy?

mozna by przywiesic taki temat i pozniej ew do niego odsyłac. Szczerze mowiac ja z oznaczen benzyniakow kumam co nieco o NZ i XEL ale tez mi sie to miesza... a gdzie reszta... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności