Skocz do zawartości

warczenie silnika po depnieciu pedału gazu + wieksze spalani


Gość Gajli

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz mam :)

zdemontowałem filtr pow. czyli dolną część i filtr,zostawiłem góre.jeździłem tak kilkanaście km i nic nie stukało,warczało.ale muliło.oczywiście zabezpieczyłem wlot.teraz pod kopułę fitra ma włożoną gąbkę :spoko: ,jakieś włókno.i cisza nic nie warczy.

 

błędy ortograficzne rażące -robertnet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam tak samo przy mocniejszym wdepnięciu gazu warczy wyje ale tylko w zakresie 2000-2800obr/min i nie ma mocy. Dodatkowo zauważyłem że jak wdepnę do końca gaz np przy 80 km/h na 5 biegu nie ma żadnej reakcji o co chodzi! Też tak macie w swoich Astrach?

 

Poprawiłem "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam was

Wiecie, zrobiło mi się takie buczenie bo delikatnie zawadziłem tłumikiem

Lekko się rozszczelniło na złączu. Po dodaniu gazu tak to słychać właśnie. Buczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej_m55, widzisz, ja u siebie jestem na 100% pewien, że buczenie to nie ma nic wspólnego z wydechem. Jest on szczelny, zresztą jestem też po jego naprawie i dokładnym sprawdzeniu. Buczenie to ewidentnie słychać pod maską, a jak otworzę obudowę filtra słychać je ewidentnie z dolotu powietrza do przepustnicy i jest wówczas głośniejsze. Tu nie mam wątpliwości, tak jak pisałem po doszczelnieniu obudowy filtra jest ono cichsze. Generalnie ja też mam problem z mocą, choć teraz mniej narzekam, bo wywaliłem wybebeszony już katalizator i wstawiłem strumienicę i jest znaczna poprawa, powiedzmy do zadowalającego poziomu, ale czuć, że chyba jeszcze mógłby pójść lepiej. Może więc przyczyna jest podobna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu bawiłem sie z regulacją LPG i takie buczenie występowało zarówno przy zbyt ubogiej mieszance jak i przy bogatej.

Silnik buczy autko nie nie jedzie, nie ma mocy.

Zerknij może coś w tym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam po dłuższym czasie

postanowiłem sprawdzić jego spalanie benzyny, zatankowałem E98 i wyszło że pali 12/100.

dziwi mnie to trochę bo gazu pali 11/100.

wyczytałem że powinien palić 8 - 9/100 benzyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie

 

ponownie dałem auto swojemu mechanikowi ale to taki co przeważnie robi ople.

po ponownym sprawdzeniu od strony mechanicznej i elektrycznej, stwierdził z innymi mech. że nie ma pojęcia co mojemu dolega, wszystko jest ok. żadnych błędów na techu, silnik cichy i płynnie pracuje. za spalanie jest odpowiedzialny czujnik temp. płynu chłodzącego, który podmienił. nic się nie zmieniło po wymianie, a to warczenie i brak mocy, też nie jest wstanie powiedzieć, co się dzieje. przejechał się nim i stwierdził że moc to ma, ale według mnie to jej trochę brakuję, jedyna możliwość jaka mi zostaje jak mi powiedział, to trafić na taką samą astrę, by podmieniać części i patrzeć co się zmieni.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłeś na katalizator

?

Ja u siebie nie mam już katalizatora a zamiast niego jest strumienica. Oprócz lekkiej poprawy mocy nic się nie zmieniło. Auto mimo to i tak wciąż muli a teraz jak tem. powietrza spadła trochę to buczenie jest głośniejsze i występuje u mnie już po każdym lekko mocniejszym wciśnięciu pedału gazu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności