Skocz do zawartości

Gasnące kontrolki na tablicy rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Może ktoś mi pomoże co się dziejez wskaźnikami na desce rozdzielczej. Poczas jazdy nagle zapalają się prawie wszystkie kontrolki na tablicy rozdzielczej po czym gasną a prędkościomierz i obrotomierz spadają do zera. Zawsze zatrzymywałem się gasiłem silnik i włączałem spowrotem i wszystko powracało do normy a ostatnio nawet zauważyłem że nie trzeba wyłączać silnika tylko nawet w trakcie jazdy otworzyć drzwi kierowcy lub pasażera i zamknąć i znowu też wszystko sie samo naprawia (ale nieraz nawet to nie pomaga)- co to może oznaczać słyszałem, że może to być regulator napięcia ale wszystko sprawdzałem u elektryka i mówi że jest wszystko ok.

Potrzebuję pomocy bo mnie juz pomału to denerwuje.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Poczas jazdy nagle zapalają się prawie wszystkie kontrolki na tablicy rozdzielczej po czym gasną a prędkościomierz i obrotomierz spadają do zera.

To są objawy jak jest słabe napięcie, np. gdy pada akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czy wymiana akumulatora na nowy zlikwidowala ta dziwna przypadlosc

 

Niekoniecznie, ale przed zimą warto sprawdzić stan akumulatora i zmierzyć napięcie ładowania. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam ten sam problem w mojej Vectrze C.

Objawy te same co u kolegi. Sprawdzałem napięcie akumulatora i jest ok.

Czy możliwe jest aby gdzies było zwarcie w instalacji? Bo u mnie dzieje się tak jak jest wilgotno na zewnątrz.

 

Po opadnięciu zegarów mechanik podłączył auto pod kompa ale powiedział że żadnych błędów nie pokazało.

Czy gdyby było to zwarcie w instalacji (lub niełączyły gdzieś styki bo np. zaśniedziały) to powinno to wyskoczyć jako błąd?

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

 

W czwartek kupiłem nowy akumulator i zamontowałem go w mojej Vectrze.

Od czwartku (odpukać) kontrolki się nie zapaliły i zegary nie opadły ani razu.

Wcześniej problem pojawiał się praktycznie codziennie (czasami po kilka razy dziennie)

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Signum 1.9 CDTI 2006

Witam

U mnie zdarza się to dwa, trzy razy na tydzień. Ładowanie akumulatora (oryginał 8 lat) trochę ponad 14V, alternator robiony w tym roku.

czy to też oznaki padającego aku?

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jak na akumulator to wiek 8 lat to już jest osiągnięcie więc możesz się spodziewać kaprysów. Mi kiedyś nie łączyło przy bezpiecznikach w desce od strony kierowcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 letni aku nie lada wynik, jakoś mi się nigdy nie udało na taki trafić 5 - 6 to rekord. Warto zrobić przegląd oczyścić i nasmarować klemy oraz połączenia zresztą instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności