Skocz do zawartości

Wymiana filtra paliwa ... ASTRA II 2.0 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

chce podjac sie samodzielnej wymiany filtra paliwa aby mi zaden mechanik nie spapral i nie zapowietrzyl. Czy moze ktos napisac krok po kroku co robić i jakich narzedzi trzeba uzywac. Ile zlac cieczy ... ile potrzeba ropy do zalania spowrotem calego filtra? Auto 2002rok.

 

Dzieki

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

no wlasnie dla ciebie ktory tego nigdy nie robil to moze byc zecz trudna i mozna ja spartolic.... itp.. mechanik by wzial 50zl za wymiane albo 40zl jedz do takiego kto ci poleci....i jest zniego zadowolony.....pozdrawiam....to jest rada a nie zlosliwosc odrazu uprzedzam.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu masz rację kol.bober18, ale trzeba kiedyś zacząć i tu można poszukać w tematach odpowietrzanie bo to temat morze , ja z dużym doświadczeniem w różnych silnikach też zapowietrzyłem , problem tkwi w dokładnym zalaniu do pełna tego filtra :/ i nie ściągać przewodów aby nie powstała próżnia , bo to koniec z odpaleniem zaraz zgaśnie :lol:???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no wlasnie najtrudniej znalesc takiego co tez nie zapowietrzy :) ... widzicie mozecie pomoc jak robicie to sami to dokladnie opisac jak to zrobic poprawnie czego nie sciagac oraz ile zalac czym odkrecic :lol: mam znajomego mechanika mowi ze wie jak to zrobic i zaden problem ... ale czy on wie na pewno co robic to nie mam przekonania :/ a i nie znam nikogo innego co ma diesla ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol.gorlik, ja sprzykrością muszę polecić ASO bo mają do tego specjalną tajemniczą pompkę której to nie zamontowali aby kasować po 50zł za odpowietrzenie , mechanik takiej pompki nie posiada więc zdaje sie na rutynę jeżeli ci zapowietrzy to sam. wejdzie ci w tryb awaryjny i będziesz musiał skasować bląd i tak odpowietrzyć a koszt będzie dwukrotny :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja wymieniam sobie sam....na forum pisałem już nie raz przy tematach z seri DiDTi czy nawet przy moim temacie "problem z uruchomieniem po postoju"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja powiem tak . Posłuchałem już nie jednego fachowca od wymiany filtra paliwa w DTL I DTI itp. Kupiłem 1 l ropy, klucze do łapy, ksiązka i opis z forum. No i co za powierzony. Cudem odpalił za chyba 25 razem. Szybko do mechanika, z prośbą o pomoc. Pomógł, ale za 120 zł i powiedział ze bym się cieszył że nic nie uszkodziło pompy wtryskowej bo czasami tak się zdarza. Od tamtej pory jest to mój jedyny mechanik i teraz 10 zł za wymianę filtra. Nie żałuj kasy i nie słuchaj paru i to naprawdę paru fachowców od wymiany filtra w parku, ogródku, przed domem lub w garażu. Widziałem sam jak się odbywa wymiana. Potrzebne są ze dwa lub trzy zaciski na przewody i to nie byle jakie, po wymianie mimo tych zacisków na przewodach paliwowych i tak trzeba odpowietrzyć przewody paliwowe w dwóch miejscach, ale nie przy filtrze tylko z przodu silnika w okolicach EGR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu filtra ropą i dolaniu po załapaniu na gwint strzykawką nigdy nic nam w robocie się nie zapowietrzyło,a trochę się tego wymienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności