Skocz do zawartości

Montaż świateł do jazdy dziennej (LED)


Gość przemsi

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem skąd masz tę wiedzę ale na pewno nie z Googli

... rzuć okiem na profil Grzegorza ... to wyjaśnia wszystko ... :?::idea:

ma wbudowany w sobie bezpiecznik 10A.

... przy dalszych modyfikacjach, jesli bedziesz potrzebował zabezpieczyć obwód możesz użyć tego .... http://allegro.pl/gniazdo-bezpiecznika-samochodowego-bezpiecznik-i1167602401.html ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka forma zabezpieczenia obwodu byłaby idealna, ale akurat miałem włącznik z bezpiecznikiem, typowo do instalacji domowej, bo maks ma 230V, ale działa więc chyba żadnego zagrożenia pożarem w przyszłości nie ma;-)

Dodatkowo, np: jadąc na przegląd mogę przełącznikiem wyłączyć cały automat od Ledów, i rutynowo przejsc przegląd.

ale podejrzewam, że w przy następnych zmianach wykorzystam bezpiecznik typowo samochodowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć że LED-y powinny mieć homologacje E4 RL, która powinna być wybita na kloszu. Według obowiązujących przepisów, światła do jazdy dziennej muszą wyłączać się wraz zapaleniem świateł mijania, a także ich umiejscowienie powinno znajdować się nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, natomiast wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 – 1500 mm nad powierzchnią drogi.

Automat można zastąpić przekaźnikiem rozłączającym, który na giełdzie kosztuje 12zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Warto wspomnieć że LED-y powinny mieć homologacje E4 RL, która powinna być wybita na kloszu. Według obowiązujących przepisów, światła do jazdy dziennej muszą wyłączać się wraz zapaleniem świateł mijania, a także ich umiejscowienie powinno znajdować się nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, natomiast wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 – 1500 mm nad powierzchnią drogi. Automat można zastąpić przekaźnikiem rozłączającym, który na giełdzie kosztuje 12zł.

 

Czyli jeśli zamontuję w odpowiedniej odległości oraz tak, aby załączały się automatycznie przy odpalaniu to policja się nie może doczepić oraz diagnosta ? Oczywiście ledy musza być z homologacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego mogli by sie doczepić?

 

A bo ja wiem :) ? Może i dzięki oświetleniu LED nie zaoszczędzi się na paliwie, ale po co ma się tyle żarówek świecić niepotrzebnie. Ma ktoś może w Corsie C zamontowane oświetlenie LED ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności