Skocz do zawartości

Po wymianie oleju i jego nagrzaniu coś klepie w silniku


GrzECHO

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy na warsztacie asteriksa z padaczkowatym silnikiem 1.2 16v (x12xe), rocznik 2000. Tak więc po wymianie oleju, filtrów i rozgrzaniu zaczyna coś klepać w silniku. Dodatkowo kontrolka ciśnienia oleju mruka delikatnie. Olej zalany półsyntetyk, taki sam jak poprzednio.

Dopóki silnik jest zimny wszystko ładnie chodzi, równo i bez zająknięcia, ale jak złapie temperaturę to coś stuka. Myślałem że to napinacz łańcuszka rozrządu, ale w takim wypadku nie powinna mrugać kontrolka oleju.

 

Jakieś sugestie? Przebieg auta to 66 tyś. mil więc raczej mało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś licho z ciśnieniem w magistrali

ktoś pomiara jakiegoś dla pewności machnął?

Zalane oleju tyle ile trzeba?

 

Gdyby to było u nas pomyśleć by można, że jakaś lipa z silnikiem może była

a oliwa z odpowiednimi dodatkami była wcześniej zalana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Tak więc po wymianie oleju, filtrów i rozgrzaniu zaczyna coś klepać w silniku. Dodatkowo kontrolka ciśnienia oleju mruka delikatnie. Olej zalany półsyntetyk, taki sam jak poprzednio.

Może popychacze hydrauliczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździło normalnie, zalaliśmy olej i klient wrócił, bo po rozgrzaniu klepało. No to jeszcze raz wymieniliśmy filtr i olej na inny półsyntetyk i kupa dalej to samo. Generalnie nie podoba nam się regulator ciśnienia oleju w pompie (jest to taki trzpień ze sprężynką wkręcony w pompę), ale nie chcę pchać się w koszty jeżeli to nie to...

 

DAROMV6, pomiaru jeszcze nie zrobiliśmy, zrobimy to pewnie jutro.

 

zbyszek670, możliwe, ale dlaczego dzieje się tak na rozgrzanym oleju, a na zimnym cisza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli regulator/zawór nadmiarowy będzie skopany

to i odczytane ciśnienie na ciepłym silniku nie powinno odpowiadać danym

 

Co do regulacji zwykle tłoczek oparty jest na sprężynie i póki jest ona rześka, a tłoczek się nie blokuje - jest wszystko o.k.. W najgorszym przypadku choćby dla testów stosuje się "szprycowanie" sprężynki np podkładką itp. - można sprawdzić różnicę bez zbędnych kosztów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6, dzieki za patenta, jutro będę przy tym dłubał.

 

Miałem dziś podłubać, ale klient się nie zgłosił. Jak tylko coś więcej będę wiedział to odpiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat troszkę przysechł bo... irol stwierdził, że nie ma pieniędzy na wymianę tego regulatora nadmiarowego i już się u nas nie pojawił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja odkopię kotleta :dontgetit: Mianowicie mam Astrę z silnikiem X12XE u mnie od pewnego czasu takie stukanie się pojawiło jak odpalam auto to klepie niesamowicie (i jak chce od razu ruszyć to dźwięk się nasila, silnik jest smarowany olejem Castrol 10W40) po nagrzaniu silnika słychać również pukanie, kontrolka oleju się nie zapala. Dodam tylko że dźwięk idzie od tyłu silnika to jest od strony gdzie są umieszczone wtryski. Co to może być??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności