Skocz do zawartości

Automatyczne podnoszenie szyb z pilota Astra G


Gość Chickenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem w swojej Astrze układ do automatycznego domykania szyb z pilota po zamknięciu auta w/g ogólnie krążącego schematu i działa bez zarzutu. Chętnie pomogę w razie wątpliwości lub braku zaufania do swoich umiejętności lutowniczo-rozbieralnych.

 

Pozdrawiam

 

(post uzgodniony z Holcu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chickenio, szkoda że nie zrobiłeś foto poradnika. Jak ktoś nie wie o co chodzi o nie ma pytań i nie wie czy da sobie z tym radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w/g tego manuala:

http://www.astra.auto.pl/content/view/279/48/

Jeżeli korzystałeś z tego schematu to masz bezwzględnie domykanie szyb wraz z zamknięciem drzwi ale nieraz zależałoby nam na pozostawieniu szyb nieco uchylonych.Można więc uzyskać domykanie szyb dopiero po zaryglowaniu zamka(powtórne naciśnięcie pilota po zamknięciu zamków).Aby tak ten wykorzystany przez ciebie układzik pracował należy zamiast do nóżki 7 w złączu 62 podłączyć do nóżki 10 w złączu 61-tym" większym"(przewód niebiesko-czarny).Tak też i sam zrobiłem i wszystko śmiga jak w opisie a satysfakcja jest jeszcze większa.Ponieważ spisałem kolory kabli można to domontować do przewodów wychodzących z centrali bez jej demontażu :X62-11-brązowy,X61-24-żółto-czerwony i wspomniany wyżej zamiast do nóżki 7 w X62 do nóżki 10 w X61 kabel -niebiesko-czarny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pokręciłeś na samym końcu postu, bo piny w Twojej wersji to 11 - masa, 10 - sygnał, 24 - szyby. 7 idzie na co, bo nie mam przed sobą teraz schematów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pokręciłeś na samym końcu postu, bo piny w Twojej wersji to 11 - masa, 10 - sygnał, 24 - szyby. 7 idzie na co, bo nie mam przed sobą teraz schematów?

Słuszna uwaga pominąłem 1 przewód a więc jeszcze raz : nóżka 11 w złączu X62 -MASA- poza modułem montaż do kabla w kolorze brązowym, nóżka 24 w złączu X61-poza modułem montaż do kabla w kolorze żółto-czerwonym ,zamiast do nóżki 7 w złączu X62 do nóżki nr.10 w złączu X61-tym większym-poza modułem montaż do kabla w kolorze niebiesko-czarnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, też zamontowałem ten bajer w swojej Astrze. Działa świetnie, a koszt, razem z lutowaniem podzespołów to 3 zł. plus piwko w czasie montażu.

Mam takie pytanie (w imieniu kolegi), czy ten sam układ będzie zamykał 4 szyby, tzn. tylne też?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość arturro-55

Witam.

Też zrobiłem ten układ, wykorzystałem to co znalazłem w szufladzie. I tak zamiast BC547B dałem BC237 a kondensator 470 uF. Co do pytania czy podniesie 4 szyby - czytałem gdzieś że w przypadku gdy standardowy układ nie domknie szyb do końca należy zastosować kondensator o większej pojemności.

Co do zamienników BC547B to są to:

2SC1175, BC129, BC147, BC147B, BC167B, BC170B, BC171A, BC171B, BC183B, BC207, BC213B, BC237, BC237A, BC237B, BC317, BC407, BF519, BF520, BF521

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności