Skocz do zawartości

szarpnięcie silnika przy odpuszczeniu gazu


Gość paweł1303

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł1303

witam , mam problem gdysz po odpuszczeniu gazu ,zwłaszcza na niskich biegach gdzie przełożenie mocy jest większe .Silnik bardzo mocno "udeża" następuje szarpnięcie .Dzieje się tak prawie za każdym razem po odjęciu gazu ,czasem zdaża się że szarpnięcia nie ma lecz żadko. moje auto przeszło dużą odnowę : nowe sprzęgło ,zawieszenie silnika pompa wtryskowa po regeneracji nowe przeguby wew. i w dalszym ciągu nie wiem co jeszt przyczyną takiego zachowania silnika może ktoś miał podobny problem . Z góry dziękuje za porady i uwagi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj po co sie meczyc, ja mam takie samo auto tez mam z nim problemy ciagle cos nowego dalem ogloszenie czekam, nie mam zamiaru sie meczyc z nieudanym silnikiem opla. zrobisz jedno to zamiast byc lepiej to jest gorzej i tak w kolo wojtek

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł1303

zapomniałem dodać że gdy nie szarpnie silnik to astra jedzie sama bez gazu obojętnie czy to pierwszy bieg czy trzeci nie pokazuje żadnych błędów co może być przyczyną jeżeli ktoś ma pomysł to chętnie skorzystam z podpowiedzi pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł1303

Ogólnie praca silnika pozostawia wiele do życzenia trzęsie budą czuć drgania w kierownicy .Po nocy po odpaleniu obroty przez cwile falują (rosną i maleją )w trakcie tego falowania silnik jakby dwa razy przerywa .Po rozgrzaniu pracuje równo spalanie jest w normie .

Wiosną robione było sprzęgło i poduchy lecz po tej naprawie auto nadal szarpało po odpuszczeniu gazu jest tak do dziś tylko jeszcze bardziej wyczuwalne.Od jakiegoś czasu pedał sprzęgła mocno pulsuje i jakieś stukania na zimnym silniku są z okolic skrzyni>domyślam sie że od wiosny poduchy dostały już w tyłek tym szarpaniem.Czy może niewłaściwie wymienione sprzęgło (LUK)kultura silnika jest brzydka mino napraw które zrobione zostały od samego początku mojej przygody z tym autem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna zasada przy wymianie sprzegla ,wymienia sie tez kolo dwumasowe lub ewnetualnie regeneruje ale do wszystkiego trzeba niec tez wiedze jak sie to robi,a znajac tych specow od aut zadko ktory robi cos zeby nie spartaczyc tego,generalnie opisane przez ciebie anomalnie w pracy silnika moga pochodzic od kilu rzeczy,pompa wtryskowa,sprzeglo,kolo dwumasowe,poduszki silnika, nie bez powodu silnik diesla jest drogi w eksploatacji zeby cokolwiek stwierdzic co jest nie tak trzeba miec naprawde duzo szczescia, czekaja cie kolejne wydatki zeby doprowadzic auto do stanu uzywalnosci

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł1303

Hel kolego :help: .Pompe bym wykluczył jest zrobiona przez fachowców na gwarancji plus wydruki z kalibracji , dwumasy też nie ma w mojej astrze poduchy owszem pewnie już osłabione zwłaszcza tylna . Boli mnie dlaczego ten silnik tak pracuje (trzęsie ) z nowymi poduchami także telepał .Może to coś z wtryskami lub słaby przepływomierz jednak błędów nie pokazuje (chek nie zapala się) to coś mechanicznego tylko co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewnien ze nie ma u ciebie dwumasy, to jest ten bol ze bledow nie ma a problem jest,u mnie tak samo jest, ale ja juz nwet nie dochodze co jest nie tak tylko dalem ogloszenie bo juz mam diesla dosc szczegolnie ten silnik opla, u mni trzesie jak sie zapala auto,pozniej jest troche lepiej ale tez drgania sa na kierownicy,poza tym brak mocy i bledow tez nie ma, tylko u mnie jest taki problem ze auto potrafi sie samo naprawic doslownie samo od tak sobie,wsiadam rano zapalam auto i juz slysze ze silnik inaczej pracuje ale takich przypadkow bylo tylko 3 przez dwa lata,nie wiem jak u Ciebie ale czy twoje auto nie ma problemu z ruszaniem bez gazu tzn czy zapalasz silnik wrzucasz jedynke i puszczasz sprzeglo nie dajac gazu i auto normalnie bez szarpniec z moca rusza ,bo u mnie to szarpie i nie ma mocy a jak go kupilem to bez problemu ruszalo i to z wielkim impetem

 

usunąłem zbędny cytat/daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności