Skocz do zawartości

brak swiatla a bagazniku astra h Hatchback 5d


Gość rafal_atom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafal_atom

witam zastanawiam sie dlaczego w mojej asterce nie ma swiatla w bagazniku lampka jest podlaczona do kabelkow ale nigdzie nie moge znalesc zadnego wylacznika na jakiej zasadzie to dziala i jak zlokalizowac brak swiatla - zarowka nowa i dobra ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak jest to rozwiązane w AH (być może podobnie) ale u mnie jest wyłącznik krańcowy na dole klapy bagażnika - może warto tam zajrzeć i co nieco przeczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal_atom

super tylko gdzie go mam szukac i jak on wyglada bo wieczorem musze sie pod lampami zatrzymywac jak cos chce z bagaznika wyjac ;) jak by mozna jakas fotke dac :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal_atom

wlacznika nie ma

swiatlo dziala samo jak sie otwiera klape

samo z siebie to sie napewno nie zalacza musi byc jakis czujnik lub wylacznik a moze orietuje sie ktos gdzie jest bezpiecznik od swiatla ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idze ze nie kumasz

jest wlacznik krancowy

w klapie albo przy uchu zamka na listwie progowej

poszukaj a znajdziesz

bezpiecznika tylko do tej zarowki nie masz co szukac

bo takiego nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal_atom

idze ze nie kumasz

jest wlacznik krancowy

w klapie albo przy uchu zamka na listwie progowej

poszukaj a znajdziesz

bezpiecznika tylko do tej zarowki nie masz co szukac

bo takiego nie ma

no chyba nie kumam lub nie kumasz jak kto woli tylko ze zadnego wylacznika w astrze 3 w bagazniku nie ma obszukalem sie dzisiaj jak ktos nie ma pojecia jak jest to zrobione poco doradza bez sensu :D

 

bardziej wydaje mi sie ze przy otwieramiu klapy po nacisnieciu mikrostyku bo taki iskieje dla niemajacych pojecia otwiera sie zamek elektronicznie moze tak to powinno dzialac po nacisnieciu mikrostyku zaswieca sie swiatlo??? astra 3 jest naszpikowana elektronika brak jakiego kolwiek wylacznika krancowego moze to jest to o czym pisze hm.. ale to tylko moje domysly moze ktos sie na tym zna ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Zrób nam zdjęcia klapy i krawędzi gdzie ona się zamyka, sami zobaczymy, czy nie masz krańcówki.

Cudów nie ma, nawet w merolach sa krańcówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal_atom

witam dzisiaj sprawdzilem u kolegi w astrze h benzyna ale to pewnie to samo na czym polega ten cud wiec jest tak po otwarciu pilotem zamka centralnego zaswieca sie swiatlo w kabinie w tym samym czasie zalancza sie w bagazniku podczas sciemniania sie w kabinie to samo sie dzieje w bagazniku bez ingeracji pilota lub otwarcia drzwi a tylko otwarcie klapy swiatlo sie nie zaswieca podpiolem do okablowania miernik i jest tak po zaswieceniu sie swiatla w kabinie jest 0,22v op wygasnieciu okolo 0,16v to zbyt malo zeby sie zaswiecala zarowka 12v 10w :beer: brak jakiego wlacznika swiatlem steruje komputer z tego wynika :wino: i cos musialo poleciec :beer: wiec moze ktos spodkal sie juz z czyms takim i poradzi cos mi jak to naprawic bez udzialu elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności