Skocz do zawartości

Podświetlenie środkowego kokpitu Calibra jak zdjąć plastiki?


Gość olowek19914

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olowek19914

Witam. Jestem posiadaczem samochodu marki Opel Calibra już od ponad roku. Mój problem jest taki że nie podświetla mi się środkowy kokpit. Chciałbym zdjąć te wszystkie plastiki ale nie wiem od czego zacząć i jak zdejmować żeby nie połamać ich.

Pozdrawiam i z góry dziękuję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze zdjąłem schowek po odpinałem wszystkie te suwaki od nawiewu odkręciłem śrubki za komputerem/zegarkiem i właśnie od strony pasażera odchodzi mi en plastik od nawiewów ale trzyma go coś z drugiej strony. I co teraz zrobić? Pomóżcie mi coś jak możecie:) z góry dziękuję:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale trzyma go coś z drugiej strony

Już Ci mówię co zrobić...

Trzyma go jeszcze 2 śrubki

musisz zdjąć obudowę kierownicy tzn ten plastik od góry kierownicy,jest on przykręcony na 2 śrubki po lewej i prawej stronie,skręć kierownica to je zobaczysz,odkręć je i zdejmij go,następnie musisz podważyć od strony panelu nawiewu plastik dolny tzw zaślepkę licznika ten plastik jest na zatrzaski więc się nie bój tylko ciągnij go do góry,jak go zdejmiesz chociaż trochę to zobaczysz 2 śrubki które właśnie ci trzymają panel nawiewu,odkręć je.

Teraz możesz pociągnąć odkręcony panel do siebie ale delikatnie,panel teraz będą trzymać linki nawiewu popatrz dokładnie są one zamocowane na zatrzaski odepnij je,następnie odepnij złącze włącznika dmuchawy i złącze przycisków podgrzewania tylnej szyby ew(Obiegu i klimy) i Wtedy panel jest już twój i masz go na kolanach, :D

Możesz wziąć go do domu i kombinować z podświetleniem,powiem Ci tylko jeszcze że jeśli założysz tylko żarówkę w oprawkę do podświetlenia panelu no cóż sam zobaczysz jaka lipa podświetli się tylko pierwsza ikonka i kawałek drugiej

Ja się pobawiłem z diodami i każda ikonka świeci równomiernie na niebiesko a suwaki na czerwono.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Właśnie tylko jedna żarówka jest ;-) ale ja zrobiłem 2 żarówki dodatkowo pod suwak ciepło-zimnp, chyba nic się nie stanie jak dorobiłem 2 żaróweczki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności