Skocz do zawartości

Nie odpala na ciepłym silniku. Astra G 1.7 CDTI


Gość lukas0011

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem koledzy, wiem ze juz macie mnie dosc, ale jeszcze napisze jeden post :P Sluchajcie auto nie odpala wogole teraz. Podłączyłem jeszcze raz ten swoj opel scanner. I w trakcie krecenia pokazuje maxymalnie 170 rpm (obrotów) czyli i cisnienie na listwie jest wtedy slabsze. Myslalem ze jest pompa zepsuta ze jest za niskie cisnienie ale teraz widze ze jest za niskie bo jest za malo obrotów. akumulator naladowany i pytanie czy to rozrusznik czy ten czujnik walu tez ma do tego cos ze sa za niskie obroty?

 

przepraszam ze tak truje glowe, wybaczcie

Edytowane przez polo1021

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie masz ciśnienie atmosferyczne w blokach?

Jaką masz wartość EGR w %

Jak pracuje rozrusznik.

Może trzeba najpierw go zregenerować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nagrałem teraz filmik, może coś usłyszysz

 


a tutaj zdjecie z tego egr-a na zapłonie zrobione

post-24814-0-94415000-1516038548_thumb.jpg

Edytowane przez polo1021

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozrusznik wyciagnalem i spawdzilem, znawca stwierdzil ze przy nim nic nie wolno szukac jest dobry wiec zalozylem z powrotem i odpalam na naladownym akumulatorze i odpalil. Dzisiaj rano pzychodze i dalej kreci nie odpala. i pokazuje podobne parametr jak na filmiku u góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przy odpalaniu takie jest, jak odpali to juz pokazuje wieksze. I w zaleznossci ile obrotow walu jest to i ciesnienie wzrasta. teraz ladowalem akumulator i odpalil , pojezdzilem chwile nim, zgasilem i podlaczylem pod kompa raz jeszcze i przy odpaleniu pokazuje jakies 260 obrotow i cisnienie 16MPa i wtedy odpala


Czy w tym wypadku nie jest tak ze cisnienie jest dlatego niskie ze jest za malo obrotów przy rozruchu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

regultor jest nowy, zreszta sprawdzany razem z pompa. dzisiaj wlozylemswoj akumulator do innego auta rover 2.0 diesel i odpalil od razu, a umnie zaraz po podlaczenu ledwo krecil. kurde gosc sprawdzal rozrusznik i mowil ze jest dobry. czemu w taki razie tak slabo kreci ze obroty nie moga przekroczyc 200? czekam na czujnik walu bo ma przyjsc mi to wymienie jeszcze to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator ma 12,40v, po przekreceniu na zapłon spada do 11,50, a przy kręceniu kiedy tylko kreci i nie odpala pokazuje mniej wiecej 9,80v

Edytowane przez polo1021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności