Skocz do zawartości

Astra III Hatchback zaślepki na dach lub relingi


Gość xanax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na dachu takie cztery brakujące zaślepki :P w miejscu każdej z nich znajduje się śruba na środku, domniemam że to na jakiś bagażnik czy coś w tym stylu.

 

Pytałem w oplu jedna zaślepka 68zł, jeden reling 400zł.

I pytanie do Was.

1. Czy jak nie będe miał tych zaślepek świat się zawali, coś zgnije etc.

2. Jeśli są niezbędne gdzie oprócz allegro można tego szukać, jestem z Krakowa. Pisałem/dzwoniłem prawie do wszystkich ludków z allegro których znalazłem i sprzedają coś podobnego i nikt tego niema. Inna sprawa że może nieumiejętnie szukam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zaślepki powinieneś dostać w sklepie z czesciami do opla. Ja kupiłem nowe po 68 zł w sklepie w Łodzi: www.tigra.com.pl

Popytaj, moze akurat maja jakieś z demobilu... Jesli nie, to nowe na pewno mają na stanie, lub sa w stanie sprowadzić. Dobrze, że przynajmniej można je samemu zamontować odpada więc koszt wizyty u mechanika.

W zasadzie jazda bez tych zaślepek niczym nie grozi w krótkim okresie. Jedynie będzie ci się pod listwą dachowa zbierał brud, co w dłuższej perspektywie może być zarodkiem korozji. No i mozesz mieć zaburzony przepływ powietrza wokół samochodu co może się równac hałasowi (jesli jesteś audiofilem, badź masz ultra czuły słuch) i/lub zwiększonym sopalaniem (jeśli różnica 0,0002L/100 km jest dla ciebie odczuwalna). Generalnie jednak zalecam nabycie zaslepek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odzew. Kupiłem po 68,5 w krakowskim salonie opla. Narazie 2 sztuki tył + przód kolejne dwie mam dostać w przyszłym tygodniu. Teraz pytanie jak to założyć ;-)

Mam Książke Sam Naprawiam Astre III i nie mogę w niej znaleść jak to założyć. Wygląda jakby trzebabyło najpierw tą listwe wieszchnią zdjąć tylko jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa jest zamontowana na zatrzaski. Musisz poprostu delikatnie ale stanowczo ją podważać aż wyskoczy. Zacznij podważać od okolic tych zaslepek. Jak już jedna wyskoczy, to dalej poprostu listwe pociągnij i po kłopocie. Zaślepki montuje się do listwy, równiez na wcisk. Potem poprostu dociskasz listwe żeby wskoczyła w zatrzaski i cieszysz się nową piękną linią dachową :beer:

Aha, przy okazji jak zdejmiesz listwę, to wyczyśc porządnie zagłębienie po listwie. Założę się że będziesz miał tam sporo syfu ;-)

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona wymieniona. Troche się bałem że to połamie, ale nie było tak tragicznie :P

 

Temat zamknięty ;-) Dzisiaj do mnie zadzwonili z informacją o dostawie zamówionych zaślepek. Odebrałem jestem happy, założyłem. Zapytałem również czy są inne kolory i w jakich cenach, inne kolory (ja kupiłem ciemne szare prawie czarne) również kosztują 68zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odgrzewam temat - a jak wygląda sprawa z tymi zaślepkami w astrzeG ? czy górne listwy tez sa na zatrzaski i mozna je zdemontować aby założyc zaslepki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Listwa jest zamontowana na zatrzaski. Musisz poprostu delikatnie ale stanowczo ją podważać aż wyskoczy. Zacznij podważać od okolic tych zaslepek. Jak już jedna wyskoczy, to dalej poprostu listwe pociągnij i po kłopocie.

Przepraszam za odkopanie tematu,ale...czy możliwe jest zdjęcie tych listew na parkingu? Zauważyłem ostatnio,że są w okropnym stanie-popękane,taka jakby kasza na wierzchu.Zdziwiłem się gdyż takie nie były,pomyślałem ,że może na myjni jakaś mocna chemia to spowodowała. Ale teraz zastanawiam się czy ktoś mi ich nie podmienił.Jest to możliwe ? dzięki za odp.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopanie tematu,ale...czy możliwe jest zdjęcie tych listew na parkingu?

 

Przeczytaj co pisze Niuniek

 

https://www.astrah.pl/viewtopic.php?t=3479

 

https://www.astrah.pl/viewtopic.php?t=3913

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności