Skocz do zawartości

Problem z pomp vacum


Gość Rolimim

Rekomendowane odpowiedzi

mam maly problem posiadam opla astre g 1.7 dtl GM w pompie vacum mam olej tzn odkrecilem ten dekelek co wychodzi dolna ryrka i wylecialo sporo oleju czy powinien byc tam olej pompa wyglada tak jak na foto http://allegro.pl/astra-ii-1-7-dtl-vacu-vaku-vako-pompa-vacum-i1263290493.html podlaczylem opla po techa 2 i wykazalo mi blad PO400 wyczytalem na forum ze cos z podcisnieniem sorki za nowy temat ale niemoge nic znalesc o pompie vacum pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem posiadam opla astre g 1.7 dtl GM w pompie vacum mam olej tzn odkrecilem ten dekelek co wychodzi dolna ryrka i wylecialo sporo oleju czy powinien byc tam olej pompa wyglada tak jak na foto http://allegro.pl/astra-ii-1-7-dtl-vacu-vaku-vako-pompa-vacum-i1263290493.html podlaczylem opla po techa 2 i wykazalo mi blad PO400 wyczytalem na forum ze cos z podcisnieniem sorki za nowy temat ale niemoge nic znalesc o pompie vacum pozdrawiam

Kolego sporo osob ma podobnie w tym silniku. Regeneracja nie należy do tanich. ja obróciłem dekielek zamocowany na 3 srubki tak aby kruciec z wychodzącym wężykiem do elektrozaworu znajdowal sie nie na dole pompy, a na górze. W ten sposób olej nie dostaje sie do elektrozaworu. Błąd mogą też wywoływać nieszczelne wężyki między pompą a elektrozaworem i zaworem EGR. Odkręć zawór EGR(grzybka) i rozruszaj go, przedmuchaj również elektrozawór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wezyki wymienilem EGR i elektrozawor mam nowy i niewiem juz w czym tkwi problem bledu mysle ze w pompie vacum a czy powinien byc olej w pompie vacym

oleju nie powinno byc tam. Sprawdż to jeszcze:

 

http://monahan.republika.pl/solenoid_oczyszczania_egr.shtml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w pompie Vacuum powinien być olej.

Jest to pompa olejowa wiec olej służy do uszczelniania powierzchni "generatora próżniowego". Natomiast na wylocie ssania nie powinno być oleju.

Najczęstsze niedomagania pompy Vacuum to :

- uszkodzone łopatki ( rysy na ich powierzchniach - słabe podciśnienie )

- uszkodzony generator ( rysy na generatorze - słabe podciśnienei )

- uszkodzony zaworek ssacy ( niedomyka komory ssacej - olej cofa sie do wężyków podciśnienia )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

No więc pociągnę ten temat.Pytanie do kolegów będących w posiadaniu wiedzy na temat pompy Vacum i EGR.Czy te cuda idzie jeszcze kupić?Wnuczka od kolegi zaraziła się taką Asterką choć w sumie auto zadbane ale problem jest z dziurawym EGR(padnięta membrana) i pompka już też się kończy.Chciałem im to zrobić ale w sklepie w którym się zaopatruję w części chłopcy rozłożyli ręce. EGR-a nie znaleźli w katalogach a i pompy też nie mogą nigdzie znaleźć.Czy idzie to dostać w serwisie? Albo regeneracja?Myślałem o tym że gdyby pompa już padła to jeszcze wersja altka z vacum z isuzu,Może łapy by pasowały ale skąd wziąć smarowanie?

 

Chłopaki może ktoś poszuka,popyta?


No to dalej ciągnę temat. EGR regenerowanego już znalazłem.Firma w Brzegu.Ale pompy Vacum szukam dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak kolega był w ASO i ceny :

pompa Vacum nowa 1700 zł

EGR nowy 800 zł.

 

Ktoś ma namiary na warsztaty regenerujące pompy?

Gawlak,Arkos,Beny,wesol nic nie podpowiecie?

Co byście zrobili w zamian za oryginał?

Doczytałem że kolega wesol odciął przewody od czujnika temp.aby poprawić odpalanie na ciepłym.Aby świeczki grzały cały czas.Pytanko jakie i gdzie ?Jeżeli jeszcze pamiętasz.


Hej panowie nic nie podpowiecie?

 

 

???????

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vacu pompę spróbuj od AG dobrać,powinna pasować choć nr jest inny.A EGR wyślij tam gdzie pisałeś.Dobrze robi,korzystałem z jego usług.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności