Skocz do zawartości

Corsa c w czsie jazdy prawie padła


Gość maciekopel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i zwracam się z prośbą o wstępną "diagnostykę".

W czasie jazdy nastąpiło dziwne stuknięcie i silnik stracił moc a odgłos pracy brzmiał jakby pracował na dwóch cylindrach i cyklicznie coś uderzało w obrębie bloku silnika.

Samochód to CC 2005 z przebiegiem 52 tyś. Wyświetla się kontrolka silnika.Silnik odpala.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź co mogło się stać i ile może to pochłonąć PLN.

Samochodzik dojechał do domu ok 4 km. Żona płacze, a Ja Q. Żonie zazgrzytała wcześniej skrzynia przy wybieraniu biegu ponoć dosyć "poważnie"

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam maciekopel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za podpowiedź co mogło się stać i ile może to pochłonąć PLN.

Tego nikt ci nie powie bo nie wiadomo co się stało.

Jeśli nadal puka to nie odpalał bym go bo może to być urwany tłok (choć nie musi)

Warto sprawdzić ciśnienie w cylindrach.

Sprawdzałeś poziom oleju ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to możliwe, ale przez te kiepskie łańcuchy w 1.0 może coś się z rozrządem stało i przeskoczył a potem to już wiadomo zawory zaczeły uderzać... nie wiem może zamiast jechać na razie do ASO warto byłoby poprosić kogoś żeby podpiął auto i zobaczył co za błędy się pojawiły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może zamiast jechać na razie do ASO warto byłoby poprosić kogoś żeby podpiął auto i zobaczył co za błędy się pojawiły.

lub też powinno się dac "wypedałować" błędy - w mojej mery to działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekopel

Witam ponownie kolegów i dziękuję za szybką odpowiedź oraz rady.Tak jak Mi poradziliście sczytałem kody przez "pedałowanie" i wymigało 0300-wypadanie zapłonów, 0303-zapłon cylindra nr 3 wypadanie, to tyle odnośnie błędów. Olej- bez ubytków 90% stanu. A jeśli chodzi o sprawdzenie ciśnień w cylindrach to niestety ale nie posiadam aparatury żeby to precyzyjnie wykonać chyba,że wsadzę manometr od mierzenia ciśnienia w kołach po odpowiednim dopasowaniu. I jeszcze jedno pytanie czy w związku z tymi błędami mogą być to świece zapłonowe lub cewka zespolona. Co Sądzicie ? Pozdrawiam maciekopel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź czy są iskry na wszystkich świecach. Wykręć je włóż, do cewki, oprzej wszystkie świece o metalowy blok a ktoś niech zakręci . To moąe być, świeca lub cewka, lub komp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekopel

Cześć.Po grobach przyszedł czas na Corsę .Za chwilę biorę się do sprawdzania tych elementów, ale najbardziej Mnie przeraża te cykliczne strzały jakby coś się tam urwało i co obrót albo cykl haczy lub napręża się. Przeczytałem ten link i to jest prawda ,samochód można zamulić i komp wtedy też głupieje a później,że niema mocy.Kobita jeździ w korkach jak to w większości Miast i Miasteczek w Polsce a ostro dodać gazu pewnie się boi.Wczesnym rankiem po sczytaniu kodów zacząłem szukać i doczytałem się strasznych rzeczy na temat

silników 1,0 w CB i CC jak i 1,4 w Astrach i.in. Opelkach ,o tych łańcuchach ,zaworach nagarach SERWISACH- Q-szkoda gadać do roboty.Odezwę się później może coś znajdę.

Pozdro maciekopel.

 

Po skasowaniu błędów klemami tryb awaryjny się wyłączył i odpaliłem samochodzik, na wolnych obrotach pracował klekocząc z tymi cyklicznymi strzałami a po zwiększeniu obrotów

do 4 000 jak by ustawało to walenie ale po powrocie na wolne ponownie wygenerowały się błędy 0300 , 0303 i tryb awaryjny.Świece i cewka sprawdzone, EGR jak i wtryski niestety nie bo nie wiem jak do tego się zabrać.Czytałem ,szukałem -widocznie za słabo.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekopel

Witam.Wstępny wynik:pęknięty wałek rozrządu wylotu.Mam pytanie czy tenże wałek jest taki sam jak w silniku Z10XE. Pozdrawiam maciekopel.

Wałki wylotowe są takie same a różnią się wałki strony ssącej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności