Skocz do zawartości

Nieoryginalne radio a data na wyświetlaczu.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forum pada często pytanie o to co zrobić aby po zamontowaniu nieoryginalnego radia nie gasła data na wyświetlaczu oraz aby po wyłączeniu zapłonu radio nie gubiło ustawień.

Jako, że sprzedałem swoją Corsę a radio pozostało postanowiłem zrobić fotkę kabelkologii, czyli co zrobić aby nie mieć powyższych problemów.

Otóż aby radio nie gubiło ustawień należy kabel żółty połączyć z czerwonym, natomiast aby włączenie radia nie powodowało gaśnięcia daty na wyświetlaczu należy przeciąć kabel niebieski.

Zmian dokonałem na radiu Sony CDX-GT20.

Wszystko działa bez zarzutu.

Zmiany widoczne na załączonej fotce:

sony.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A jak byś połączył czerwony wychodzący z radia do niepodłączonego żółtego z kostki to radio włączało by się po włączeniu zapłonu i gasło po wyjęciu kluczyka. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem można uniknąć rozładowania aku co raz mi sie zdarzyło po niewyłączeniu radia na dłuuugo :beer:

Ale jest jedna wada: żeby radio grało trzeba trzymać kluczyki w stacyjce, czyli nie oddalamy sie od samochodu i mamy na niego oko :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby radio grało trzeba trzymać kluczyki w stacyjce,

Wcale nie, bo zazwyczaj stały plus umożliwia włączenie radia bez włączonego zapłonu. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

rafaln1 napisał/a:

żeby radio grało trzeba trzymać kluczyki w stacyjce,

 

 

Wcale nie, bo zazwyczaj stały plus umożliwia włączenie radia bez włączonego zapłonu.

rafaln1 napisał/a:

żeby radio grało trzeba trzymać kluczyki w stacyjce,

 

 

Wcale nie, bo zazwyczaj stały plus umożliwia włączenie radia bez włączonego zapłonu.

Właśnie ja mam tak podłączone radio w astrolocie i trochę mnie to wkurza bo bez przekręcenia kluczyka w położenie zapłonu radio nie gada :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde radio ma taką opcję aby można było je uruchomić przy wyłączonym zapłonie, montowane seryjnie zazwyczaj można tak uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

To i ja wtrącę swoje spostrzeżenie

W moim kadeciku jest radio oryginał. Tam jest właśnie tak podłączone że po wyłączeniu stacyjki radio się wyłącza no i mogę je włączyć bez stacyjki. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kadeciku jest radio oryginał. Tam jest właśnie tak podłączone że po wyłączeniu stacyjki radio się wyłącza no i mogę je włączyć bez stacyjki.

W oryginalnym radiu Pioneer też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności