Skocz do zawartości

Silnik Z22SE zrywające się łańcuchy rozrządu


Gość jacekf1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
Gość mariuszkosnik83

Odkopuje temat ponieważ zamierzam kupic Vectre C z 2003 2.2 147KM silnik Z22SE i numer silnika to 11195779. Czyli rozumiem ze z rozrzadem nie mam sie co martwić i ze jest poprawiony. Teraz pytanko btac z takim silnikiem czy rozgladac sie dalej przebieg niby 147tys ma wstawiony gaz od 2 lat jeszcze na gwarancji..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeczytaj

Niestety ASO Opla, w którym byłem stwierdziło, po konsultacji z GM, że akcja wymiany była aktualna trzy lata od zakupu auta, czyli normalnie w ramach gwarancji. Co innego można przeczytać w TIS oraz na zagranicznych forach. Dzisiaj wysłałem oficjalne zapytanie do GM Polska. Zobaczymy co z tego wyniknie? Na rzie ASO zaproponowało mi wymianę rozrządu za 2000zł plus robocizna.

Na niektórych forach zagranicznych pojawiła sie informacja, że problem dotyczy Speedster-ów i VX220 o numerach VIN z zakresu (końcówka numeru) 1N000145 - 1N001492 i każdego silnika poniżej numeru 11065400. GM w swojej nocie serwisowej poleca sprawdzenie najpierw w bazie danych GM czy konkretny egzemplarz jest "zarażony". Gdyby było to niemożliwe poniżej kilka wskazówek jak samodzielnie zrobić to z dużym prawdopodobieństwem.

Pierwsza sprawa to numer silnika. Niełatwo go znaleźć. Znajduje się na obudowie filtra oleju, od strony przegrody ogniowej kabiny. Trzeba posłużyć się lusterkiem aby go zobaczyć. Tutaj można zobaczyć rysunek z dokumentacji technicznej:

[link widoczny dla zalogowanych]

Inny sposób na sprawdzenie czy w silniku zainstalowany jest poprawiony rozrząd to zdjęcie pokrywy zaworów i znalezienie kolorowych łączników łańcucha. Jeśli jest para srebrzysty - miedziany to znaczy, że łańcuch jest starego typu. Jeśli łączniki są w kolorach niebieskim - fioletowym, to oznacza łańcuch nowego typu i najprawdopodobniej dokonana przeróbkę

sprawdz i bedziesz pewien na 100%]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności