Skocz do zawartości

temperatura silnika corsa c


Gość grzemach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przeczytaj ten temat od poczatku i pomysl

 

 

odpowiedz juz jest

Przeczytałem. Wiesz, nie znam się jak Wy. Zapytałem z braku wiedzy. Jedni mówią, że Ople mają zaniżone na desce temp, a na komputerze pokazuje np.92 stopnie, drudzy, że może wymiana termostatu... Wiesz, co dwie głowy to nie jedna. Znasz odpowiedź to fajnie jakbyś napisał. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam napisac to co juz tutaj napisano ??

rusz glowa chlopie

jest zima i temperatura sporo ponizej zera

moze byc tak , ze nie nagrzeje sie szybko jak latem

jaka ma byc napisano na pierwszej stronie

to ze przeklamuje tez na forum wiadomo

wtedy komputer diagnostyczny potrzebny do porownania

 

termostat sie wymienia jak sie wogole nie dogrzewa albo leci na czerwone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam napisac to co juz tutaj napisano ??

rusz glowa chlopie

jest zima i temperatura sporo ponizej zera

moze byc tak , ze nie nagrzeje sie szybko jak latem

jaka ma byc napisano na pierwszej stronie

to ze przeklamuje tez na forum wiadomo

wtedy komputer diagnostyczny potrzebny do porownania

 

termostat sie wymienia jak sie wogole nie dogrzewa albo leci na czerwone

Może być tak, że nie nagrzeje się tak jak latem, ale dopiero sprawdzę jak będzie lato/ciepłej. Teraz dochodzi mi do 80/82 stopni, nagrzewać się w środku nagrzewa i jak robię max ciepła to naprawdę daję ostro ciepło, więc termostat odpada tak jak napisałeś. To fakt, na logikę, ale myślałem, że może na desce źle pokazuje... Mnie się wydaje, że powinna być temp. 90 stopni, a u mnie tego nie ma. Nawet w zimę. Jadąc drogą ekspresową 60km nadal pokazywało 80/82 stopnie, z wentylatorów dawało ciepło i to spore, aż trzeba było przykręcić, ale specjalnie to zrobiłem, aby zobaczyć czy jest bardzo ciepłe powietrze we wnętrzu. Sorka za niewiedzę, ale liczę na Waszą wiedzę i stąd te początkowe pytania, nawet po przeczytaniu całego posta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedogrzany silnik spala wiecej paliwa to raz

dwa jak masz watpliwosci to podlacz pod kompa i porownaj temperatury

 

btw nie cytuj co chwila tego co napisalem

nie ma sensu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że nie nagrzeje się tak jak latem, ale dopiero sprawdzę jak będzie lato/ciepłej. Teraz dochodzi mi do 80/82 stopni, nagrzewać się w środku nagrzewa i jak robię max ciepła to naprawdę daję ostro ciepło, więc termostat odpada tak jak napisałeś. To fakt, na logikę, ale myślałem, że może na desce źle pokazuje... Mnie się wydaje, że powinna być temp. 90 stopni, a u mnie tego nie ma. Nawet w zimę. Jadąc drogą ekspresową 60km nadal pokazywało 80/82 stopnie, z wentylatorów dawało ciepło i to spore, aż trzeba było przykręcić, ale specjalnie to zrobiłem, aby zobaczyć czy jest bardzo ciepłe powietrze we wnętrzu. Sorka za niewiedzę, ale liczę na Waszą wiedzę i stąd te początkowe pytania, nawet po przeczytaniu całego posta...

U mnie w CC 1.2 na desce od zawsze pokazuje nieco powyżej 80'C, komp dochodzi spokojnie do 92/93, potem otwiera się termostat i zaczyna lekko spadać. Widocznie taka przypadłość wskaźnika temperatury. Zainwestuj sobie w jakiegoś ELM 327 na BT i appke Torque na androida, będziesz miał podgląd na żywo na różne parametry i mniej siwych włosów z tego powodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedogrzany silnik spala wiecej paliwa to raz

dwa jak masz watpliwosci to podlacz pod kompa i porownaj temperatury

 

btw nie cytuj co chwila tego co napisalem

nie ma sensu ;)

Nie znam się na tym co może być znaczącą przyczyną, więc dlatego tutaj się pojawiłem, bo nie chcę być zielony jadąc gdzieś, aby mi ktoś sprawdził. Jedyna opcja to podłączenie pod komputer i wtedy sprawdzenie czy jest wszystko ok... Ale mam dziwne uczucie, bo powinna być 90 stopniowa temp., a nie 80-82 po dłuższej jeździe np. 60km na ekspresówce w taką pogodę jaką teraz mamy... Więc nie wiem czy mam się martwić czy nie...

 

U mnie w CC 1.2 na desce od zawsze pokazuje nieco powyżej 80'C, komp dochodzi spokojnie do 92/93, potem otwiera się termostat i zaczyna lekko spadać. Widocznie taka przypadłość wskaźnika temperatury. Zainwestuj sobie w jakiegoś ELM 327 na BT i appke Torque na androida, będziesz miał podgląd na żywo na różne parametry i mniej siwych włosów z tego powodu.

Dzięki za odzew :) Pokazuje u Ciebie powyżej 80'C ale do ilu dochodzi? Po podłączeniu pod komputer masz 92'C, a na desce wtedy pokazuje Ci dużo powyżej 80'C? Jakaś tolerancja widocznie jest, ale jest to niepokojące, że na desce inaczej pokazuje, a na komputerze prawidłowo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, wskazówka nigdy pionowo nie stoi, w przypadku temperatury roboczej jest ona w pozycji mniej więcej 3/7. Przez komputer diagnostyczny widać rzeczywistą temperaturę silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, wskazówka nigdy pionowo nie stoi, w przypadku temperatury roboczej jest ona w pozycji mniej więcej 3/7. Przez komputer diagnostyczny widać rzeczywistą temperaturę silnika.

U mnie, po dogrzaniu CC wskakuje na 80/81'C. Gdy włączę nawiew ciepły na prawie max to jest 79/80'C. Może uda mi się załatwić termostat nowy, płyn chłodniczy i zobaczę jakie będą efekty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zaczynasz od dupy strony?Najpierw sprawdź węża od termostatu do chłodnicy.Po odpaleniu ma być zimny i to dłuższy czas.Jeżeli się szybko nagrzewa to jest do wymiany termostat.Ale jeżeli nie to podjedź do kogoś kto ma Op-coma aby sprawdzić czy ci wskaźnik przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności