Skocz do zawartości

temperatura silnika corsa c


Gość grzemach

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź ile poniżej tych 85 st.C masz ciepłą rurę do chłodnicy.

Przy takiej temp. termostat może już trochę popuszczać i rura się może zacząć grzać.

A to że nie masz dobrego ogrzewania w kabinie to nie koniecznie wina termostatu.

Klapka ciepłe-zimne , rozszczelnienie połączenia rur z nadmuchu, zapchana nagrzewnica.

To też ma wpływ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdziłem przy jakiej temperaturze wąż zaznaczony na zdjęciu robi się ciepły. Przy 80 st.C wąż był zimny (bliżej przodu samochodu), Przy ok. 85 st.C (tak jak na załączonym zdjęciu) wąż nagle mocno się rozgrzał i był ciepły.

 

Czy jest on sprawny, czy może jest coś nie tak ?

post-50182-0-88346400-1518781059_thumb.png

post-50182-0-41519800-1518781066_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko ok.

Ja w Mery przy tej pozycji wskaźnika na Opcomie mam odczyt 89 st.C

Poczytaj na forum ilu ludzi pisze o przekłamaniach liczników.

Tak samo jest z obrotami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko ok.

Ja w Mery przy tej pozycji wskaźnika na Opcomie mam odczyt 89 st.C

Poczytaj na forum ilu ludzi pisze o przekłamaniach liczników.

Tak samo jest z obrotami.

 

 

Tylko, że wcześniej wskazówka była chyba trochę wyżej. Tak. wskazówka obrotów przekłamuje i podaje niższą prędkość, ale to też zależy od opon...

 

No to powiedz mi co zrobić, aby w aucie było cieplej, przy temperaturze bliskiej 0 st.C muszę przejechać z 6-7km, aby zaczęło jako tako grzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak. wskazówka obrotów przekłamuje i podaje niższą prędkość, ale to też zależy od opon...

 

Ja nie pisałem o prędkościomierzu tylko od obrotka.

A on nie ma nic wspólnego z kołami.

 

 

 

U mnie też jest cieżko zgrzać wnętrze ale u mnie odbiera ciepło LPG.

Mogą być dwa powody przytkana szlamem nagrzewnica( ja płukałem wodą i kompresorem bez demontażu.)

A druga przyczyna to klapka ciepłe zimne nie do końca się moze domykać i leci ciepłe zmieszane z zimnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj.

Google działa.

Na szybkiego znalazłem jak wygląda obudowa klapek i nagrzewnicy

https://sprzedajemy.pl/oryginalna-nagrzewnica-z-wentylatorem-kompletna-opel-corsa-c-wloclawek-2-6bea9f-nr45183217

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam, że z takim opóźnieniem ale się podepne.


Dzisiaj wracając w korku patrzę a temperatura prawie 100 stopni! I nie chodzi wiatrak w ogóle, silnik pracuje normalnie. Zbliża się czas wymiany filtrów i olejów (ok 10 tyś przejechane) i akurat 2 tygodnie temu przy kilku ostrzejszych hamowaniach zapaliła się kontrolka oleju. Dolałem około pół litra nowego (jeśli to ma związek).
Na postoju silnik dzisiaj rozgrzał się do temp 100 stopni, wiatrak nawet nie ruszył. Myślę jak mogę sam rozwiązać problem (latem wiatrak smigał od około 92). Chętnie posłucham co mogę sam sprawdzić a może zacząć od wymiany filtrów i oleju skoro już czas?

Delikatne plamy oleju widzę przy wlewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności