Skocz do zawartości

temperatura silnika corsa c


Gość grzemach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odkopię trochę kotleta bo po co robić syf na forum : SMILE :

 

Tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Corsy C z silnikiem 1.2 16V 75km:)

 

Podczas sprzedaży ( znajomy sprowadził ) temperatura silnika( na liczniku ) nie osiagnęła 90 stopni bo jazda próbna trwałą krótko i był mróz - zrozumiałe:)...niestety okazało się, że auto przez 8 km ledwo odrywa wskazówkę poza 80 stopni a przy prędkości 100 km/h zdarzyło się, że spadała lekko poniżej 80st...Postanowiłem wymienić termostat ( oryginał GM ) na nowy. Po tym zabiegu oczywiście dolanie płynu, wentylator po 10 min pracy na postoju przy temp powietrza 3 stopni włączył się...na zegarze wówczas lekko powyżej 90 stopni....myślę OK : SMILE :

 

Wracam do domku po wymianie i przy prędkosci 90 km/h temperatura na zegarze spada do 86-87 stopnia. Podpiąłem do Corsy to co mam czyli I-Car i apka SDPROG....odczyty pokazują, że temp utrzymuje się na poziomie 88-89 stopni( trasa przy 90 km/h) a podczas jazdy na mieście 90-91 czasami 93....gdzie na zegarze zawsze lekko poniżej 90 - w granicach 87 dochodzące do 89 w mieście...

Pytanie...czy tak ma być z tą temperaturą, że ma wahania w granicach 4-5 stopni ( trasa a miasto ) czy coś oprócz termostatu mogło nawalić ? Pytam bo mam też audi w domu a tam jak wskazówka stanie na 90 to i SD prog pokazuje 90 lub 91 i nic a nic nie spada czy jade wolno czy szybko...Martwić się czy corsa tak ma ? SIlnik chodzi super jest dynamiczny obroty utrzymują się na stałych wartościach bez falowania, zero kiślu pod korkiem czy na bagnecie... i ogólnie żeby nie ta temp to nie wiedziałbym, że silnik istnieje....

Edytowane przez fajgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okey więc odpuszcam wskaźnik..ale czy temp na trasie wg urządzenia diagnostycznego 87 st jest prawidłowa? a lekko większa na mieście czyli około 90 też jest ok ? zaznacze , że na dworze dziś 3 stopnie i w takiej temp powietrza robiłem badania :) BO może jestem przewrażliwiony przez ten wskaźnik i nie ma sie czym martwić ?

Edit....wszedłem do auta po 3 godz postoju podlaczylem kompa ruszyłem ...kilka minut jazdy po mieście i temp doszła do 97 stopni po czym spadła do 89 i tak została...termostat otworzył na duży obieg,temp spadła i została na stałym poziomie...Chyba wsio gra:)

Edytowane przez fajgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie jedziesz więc pęd powietrza ci chłodzi efektywnie.

Nie ma się czym przejmować

 

 

 

Postanowiłem wymienić termostat ( oryginał GM ) na nowy

 

 

Ten nowy termostat też jest GM czy pewnie Termot?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie ponownie. Czy podczas wymiany rozrządu wymienia się przy okazji termostat ? Dziś zauważyłem, ze przy temperaturze poniżej 85st.C wąż wychodzący z termostatu jest trochę ciepły.

 

Mam wrażenie już nie tylko od tej zimy, że ciepłe powietrze z nawiewów jest letnie a dobrze grzeje dopiero po przejechaniu 8-10km przy temperaturze zewnętrznej od 5st.C - (-5st.C)

 

Nie wiem czy winny jest termostat czy może niepotrzebnie mając silnik 1.2 liczę na temperaturę taką jak w aucie z silnikiem 1.6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności