Skocz do zawartości

koła 14" czy 15"???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Kupiłem ASTRĘ G , i założonymi kołami 14" 175. Wiem że fabrycznie powinny być 15" 185. Chodzi o 1.7TD 1999r.. W sumie to nie mam się do czego przyczepić jeżeli chodzi o spalanie,ale do prowadzenia - tak. Auto trochę myszkuje po drodze - być może ze względu na mniejszą średnicę kół. Przy spokojnej jeździe na klimie nie przekraczam 5,5l. Jakie macie doświadczenia z tym modelem i różnymi kołami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Polecono mi również inna opcję . Do kół 14" założyć wyższe opony tj. 70. Wtedy zawieszenie ma znacznie mniejsze zużycie większy jest komfort jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Teraz mam 14" 175/R65.Ale właśnie czekałem na opinie kogoś kto jeździ na 70 , bo logika podpowiada na nasze dziurawe drogi, takie właśnie opony. Zresztą mechanik też mi tak radził. Czy nie odbija sie to niekorzystnie na jeździe, i zużyciu paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozuboss, eeee,to sa za niskie opony,one pasuja do astry F,a pewnie i masz felgi od niej.Między otworami srub powinno pisać ET-39,ale podejrzewam,że ci zamienili i masz ET-49.Zalecany rozmiar do twojego silnika to 175/70R14 na zime i na lato 185/65R14.Ogólnie na szerszych oponach,czyli na 185 lepiej się trzyma drogi.Ja nieco eksperymentowałem z rozmiarami i ten bym ci polecił.

Z 15 zrezygnuj,bo odczujesz ogólne zmulenie silnika.Moj też o wiele lepiej się zbiera na 14,ale ostatnio załozyłem felgi 15 i opony 185/60R15,czyli niższe niż typowo oplowskie,a porównywalne z 14" i jest dobrze.

 

 

nie odbija sie to niekorzystnie na jeździe, i zużyciu paliwa?

Na 195/60R15 dawałem w gaz,a mocy nie przybywalo,a i spalanie wzrosło.Na 14" dobrze sie zbiera i mniej pali,bo ma lzej.Co prawda ktoś moze polemizować,że na wyzszych oponach będzie w rzeczywistosci wiekszy przebieg niż na nizszych,ale samopoczucia przy tankowaniu nie da sie zmierzyć. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki, na prawdę , dowiedziałem się bardzo dużo. Sądziłem że na profilu 70, raczej nikt nie jeździ . Więc szersze opony, to większy komfort jazdy ale odbija się na zużyciu. Więc może krakowski targiem założyć na przód 175/70 R14, a na tył 185/70 R14 jako na lato. Na zimę lepsze opony szersze czy węższe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175/70 R14, a na tył 185/70 R14 jako na lato

Nie,185/70R14 jest duzo wyższa od 175/70R14 i w takim zestawieniu auto wyglądałoby jak przyduszone przodem do gleby przez słonia.Nie myl,jak 185 to profil 65.Też są nieco niższe od 175/70 ,ale że szersze wiec niweluja róznicę oporu do tych 175.

Montuj 185/65R14 ,albo 175/70R14,ale na caly wóz,a na zimę najlepiej jak najwęższe,czyli 175/70R14

 

 

Sądziłem że na profilu 70, raczej nikt nie jeździ

mój znajomy ma taki sam silnik i tez takie opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności