Skocz do zawartości

Termostat - pytanie do użytkowników wkładów termostatycznych


Gość Mariusz_760301

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

2 lata temu kupiłem termostat (cały z obudową) Wahler. Kupując ponoć najlepszy myślałem, że mam spokój na lata - oryginał GMa wytrzymał przecież ponad 8 lat! - a tu kicha, widzę, że termostat już zaczyna padać.

Jaki sprawdzony wkład kupić?

Nie uśmiecha mi się znów wydawać 150 zł na markowe g...o. Mam najdroższą wersję termostatu do tego silnika :)

 

Myślałem o zestawie naprawczym:

http://www.termot.com.pl/index.php?page=1&id=6

a może lepiej kupić jakiś markowy wkład? Jaki? Wahler ma u mnie minusa.

Oczywiście przed włożeniem dotrzeć obudowę termostatu tak by nie było jakichkolwiek nierówności na powierzchni styku z zaworem termostatycznym.

 

Czy macie jakieś doświadczenia z wkładkami z w/w linka lub innymi wkładami termostatycznymi?

Chciałbym kupić coś co zapewni mi spokój na dłuugie lata. Jest coś takiego w obecnych czasach? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób wypowiadało się na tym forum na temat kompletnych termostatów jak również samych wkładów. Dużo było zwolenników i przeciwników montowania/wymiany samego wkładu termostatu, osobiście taki wkład zamontowałem kosztował 32 zł jak na razie jeżdżę ponad rok i sprawuje się idealnie. Kupiłem go w firmie Auto Land na pudełku był napis "Maxon" lub coś podobnego bo dokładnie nie pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mariusz_760301

Kupiłem i zamontowałem, do 8 letniej obudowy termostatu, ten wkład (zestaw naprawczy) z Termotu.

Działa bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście kupiłem 2 miesiące temu wklad firmy mera,włożylem i przepuszczał(nie przycierałem obudowy),więc kupiłem komplet firmy varnet(90zł) i po problemie.Jeśli jesteś zainteresowany to mam ten wkład i chętnie go sprzedam 25zł+koszt wysyłki.Wkład był włożony na jeden dzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AG wystepuje tylko jako komplet- czesc oczewiscie GMowska. Ten co kupiles to zapewne jakis zamiennik. Ostatnio bralem dla kolegi tez kompletny to mialem go w cenie 168zl a normalnie unas kosztuje okolo 255 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Mariusz_760301

No i wkład za 28 zł wytrzymał 5 lat.

 

Teraz szykuję się do wymiany, również wkład Termotu - bo termostat lekko nie domyka.

Podejrzewam, że stara obudowa, do której go włożyłem może mieć już dosyć. Nic to, mam przecież tą, w której wkład wytrzymał zaledwie 2 lata. :devil2:

 

Reasumując Termot to dobra, znacznie tańsza alternatywa dla drogiego oryginału.

Edytowane przez Mariusz_760301

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma sie wypracowac w obudowie. wyciagnij i sprawdz czy nie trzyma szczlenosci. Zawsze mozna neico cos tam podpilowac w razie co. Ja tam nie wiedze problemu by tam pomajstrowac to nie praca na ukladzie scalonym wielosci paru milimetrow a drucikow po kilkaset by cos mozna bylo spartolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności