Skocz do zawartości

Astra 1,6 16V nagła utrata mocy P0443, P170, P0352, P0353


Gość artup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj niestety pierwszy raz moja astra zawiodła mnie na drodze tj po prostu stanęła, po przejechaniu ok 100 km nagle auto straciło moc i zaczęło się dławić aż zgasło, auto po tym normalnie odpala jednak ma problem wejść na obroty powyżej 1500 obrotów, słychać tak jakby gdzieś było przytkane, wymienione świece 1,5 tygodnia temu + regulacja gazu oraz wszystkie filtry ( świece też wykręciłem była sucha ale cała osmolona na czarno ), gaz z 1 stacji, rozebrałem filtr powietrza nie pomogło, dopiero jak poruszyłem przewodem pod filtrem i kabelkami na obudowie filtra auto nagle dostało trochę mocy tak że mogłem jechać ale gaz musiał być w połowie wciśnięty ponieważ jak dawałem mało gazu auto się dławiło, po podpięciu do kompa pokazało mi błędy P0170 oraz P0443 Astra 1,6 16V + gaz II generacji

Proszę o pomoc w dianozie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

P0170-nieprawidłowy skład mieszanki-mieszanka za uboga albo za bogata.

P0443-usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś więcej nt P0443 to mi się również udało znaleźć, po 3h postoju objawy wróciły tzn nie da sie w ogóle przekroczyć 1500 obrotów i auto się dławi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P170 - paskudny błąd :-) Jeśli masz świece zakopcone to coś nie tak z zapłonem. Jedna czy wszystkie?? "( świece też wykręciłem była sucha ale cała osmolona na czarno ), " Jakie świece zakręciłeś może za dobre??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a coś więcej nt P0443 to mi się również udało znaleźć, po 3h postoju objawy wróciły tzn nie da sie w ogóle przekroczyć 1500 obrotów i auto się dławi

Usterka zaworu przewietrzającego zbiornik skutkuje tym drugim błędem, wymień zawór a powinno wrócić, silnik się dławi bo dostaje za dużą dawkę paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

rozebrałem dzisiaj całą obudowę filtra oraz zdjąłem z gaźnika filtr aby dostawał bezpośrednio powietrze i jest dokładnie to samo, jak wypiąłem ta wtyczkę która się znajduje z obudową filtra też żadnej reakcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

rozebrałem dzisiaj całą obudowę filtra oraz zdjąłem z gaźnika filtr aby dostawał bezpośrednio powietrze i jest dokładnie to samo, jak wypiąłem ta wtyczkę która się znajduje z obudową filtra też żadnej reakcji

Wymontowałeś to, kliknij na rys, poz. 17:

http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/18350/zawor+sterowania+paliwa5807454.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza wizyta w serwisie potwierdziła że do wymiany mam katalizator ponieważ się zapchał ( mam 230kk przejechane), kazałem wydłubać cały środek żeby sprawdzić czy to faktycznie katalizator i zamówiłem jakiś zamiennik żeby sonda nie szalała i nie buczał jak szalony :D

Niestety kolejne 600 zł nie moje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrałem godzinę temu i chodzi jak nowe bez bebechów w katalizatorze nawet nie słychać różnicy, powiedzcie mi proszę czy warto inwestować w regeneracje katalizatora ok 600 zł z wymianą czy lepiej kupić emulator sondy za katalizatorem ?

Nie wiem jakie mogą być konsekwencje wybebeszenia katalizatora dla pozostałych podzespołów

Proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności