Skocz do zawartości

Opel Astra F combi X17DTL rozrząd


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam i proszę o pomoc.

 

Jak w tym cudzie techniki ustawić rozrząd nie ma prawie żadnych oznaczeń.

A pasek mi pękł do połowy bo zaczął się zsuwać na szczęście to zauważyłem w porę.

w książce "Opel astra I naprawiam sam" piszą w ogóle o innym silniku isuzu i piszą tylko 1,7TD a przecież są 2 isuzu i oplowski, a w isuzu inaczej się ustawia.

 

No dobra to wziąłem książkę Sam_naprawiam_Opel_Astra_II__i_Zafira tam też jest X17DTL ale tam zobaczyłem tylko tekścik:

 

"Po zamontowaniu paska zębatego należy ponownie wyregulować kąt rozrządu. Ponieważ nie można wykonać tej czynności bez specjalnego przyrządu, nie zostało opisane wymontowanie i zamontowanie paska zębatego."

Ten silnik to po prostu złom nie dość że słaby to jeszcze się psuje cholera.

 

Forumowicze pomóżcie :)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość tomekiewa

a wiec tak jezeli nie zdiales jeszcze tego starego paska to zaden problem po zdjeciu oslony paska zobaczysz kola pasowe na pompie wtryskowej jest znak na kole oraz na plastikowej obudowie oslony paska ustaw te znaki na przeciwko zrub znaki na kole walka rozrzadu oraz na obudowie najlepiej korektorem bialym na skrzyni biegow jest oslona (3 srubki na klucz11) zdejmij ja zobaczysz kolo zamachowe znajdz na obudowie znak lub otworek w obudowie skrzyni a na kole zamachowym male wyciecie powinno sie zgrywac z otworem jezeli nie ma nic a tak jest np u mnie nanies swoje znaki pozaznaczeniu wszystkich 3 kolek pasowych poluznij rolke napinacza paska a wtedy mosz sie troche cos przesunac na znakach zdejmij stary pasek i zaloz nowy warto takze wymienic obie rolki porwadzaca i napinacza na nowe sa drogie ale skoro pasek ci pekl na pol to warto po zalozeniu paska na napinaczu jest strzalka w ksiazce jest opis jak ma byc (w wycieciu) jezeli wszystko zrobisz dokladnie to po napieciu paska wszystkie znaki powinny sie zgrywac jesli tak to wez klucz nasadowy i zrob pelny obr. walem zgodnie z obrotami silnika i sprawdz znaki jesli sie pokrywaja to mozesz smialo odpalac a pozniej poskladac oslonu i cala reszte jak by co to pytaj pomoge pozdro i milej walki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności