Skocz do zawartości

Vectra C 3.2 czy 2.2, benzyna ?


Gość slike99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozglądam się za autem do 22tys( totalny max 25 ). Zastanawiam się nad mazda 6 2.0 i nad Vectrą. Który silnik opla jest mniej awaryjny i który byście sobie kupili i dlaczego ?, a może ktoś posiada wiedzę na temat mazdy 6 ? Jestem studentem i pracuję na pół etatu więc w przyszłości na pewno założę gaz( sekwencja, koszt zapewne 3tys zł ). Jeśli ktoś posiada informację na temat awaryjności i ogólnie użytkowania instalacji gazowych do tych silników to też byłbym serdecznie wdzięczny za jego post. Za każdą pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

a może ktoś posiada wiedzę na temat mazdy 6 ?

idz na prężnie działające forum mazdaspeed :( tam opinii tyle, że lektury starczy Ci na kilka dni ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

To najpierw może poszukaj i poczytaj, a dopiero pózniej pytaj :(;]

Jeśli jesteś zainteresowany również inną marką to chyba normalne, że odsyłam Cię niejako do zródła ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

jeśli 2.2 to z22se, lub z22yh- osobiście nie polecam żadnego,

jeśli chodzi o 3.2 to fajny silnik, jeździłem takim w signum, pali niewiele więcej od 2.2, i ten bym bardziej wolał niż 2.2 - nie znam opinii o tym silniku, wiem tyle tylko ze jest wrażliwy na gaz, tzn potrzebna jest porządna sekwencja, ponad 3 tys zł,

 

zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki, trochę lektury jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

to wpisz sobie w wyszukiwarkę z22se opinie

nie to, że jestes ąz takim sceptykiem tego silnika, bo znam uzytkowników co sobie go chwalę.

ale prawda jest taka, że opel dał ciała z tym silnikiem, dlatego szybko się z niego wycofał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość darek1947

To nie w porządku wydawanie opinii o silniku na temat którego nie wiele się wie, kolega Robertnet w jednym z postów napisał ze w tym silniku pompa napędzana jest paskiem klinowym - totalna bzdura/lancuch/. Od 5 lat jeżdżę 2,2 z fabrycznym bonusem / przystawka LS zwiększająca moc do 160 koni/Silniki z lat 2001 i 2002 w których blednie zamontowano zbyt małą dysze olejową jeśli były w ASO w ramach gwarancji maja na obudowie rozrzadu namalowane dwie niebieskie kropki oznacza to ze wada została usunięta. W swojej ma zamontowany lpg zużycie od 8,5 do 14 zależnie od sposobu jazdy. Ważne wlasciwy olej 0w30 lub 5 w30 i świece HLR 8stx jest inne uszczelnienie i przykręca się kluczem dynamometrycznym 25 n

A tu o możliwościach tego sinika i żeby było śmieszniej wlascicielem tej Viki jest Polak mieszkający na wyspach

http://www.z22se.co.uk/forum/JohnnyN.php

Ale jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie 3,2 6 cylindrów to jest to ,a Adam Opel powiedział ze od dużej pojemności jet lepsza jeszcze większa pojemność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość Maciek.kolega

Temat baaardzo stary ale dobry więc trzeba go zaaktualizować : SMILE :

 

Jestem posiadaczem Vectry z silnikiem Z22se od prawie 3 lat.Zaraz po sprowadzeniu zamontowałem LPG. Auto ma obecnie ok 209tyśkm i raczej jest to prawdziwy przebieg bo osobiscie auto ściągałem z niemiec od jedynego własciciela który mial auto przez 11 lat.No chyba że niemiec kręcil licznik:P Wiem że silniki te maja różne opinie.wiem też żebyly jakieś akcje serwisowe z rozrządami itd. Ja do mojego silnika nie zaglądałem więc trudno mi powiedzieć czy była akacja serwisowa czy nie. Ale z silnikiem przez prawie 3 lata użytkowaia nic się nie dzieje i raczej sie nie zanosi żeby się coś działo.Do tego silnik od prawie 3 lat jeździ na LPG i chodzi idealnie i nie sprawia kłopotów.W mojej ocenie idealny do gazu bo chodzi na prawde super.Więc dla mnie osobiscie to dobry silnik pod względem TRWAŁOŚCI.Samo auto też bardzo wdzięczne. Natomiast jeżeli chodzi o moc to mnie ten silnik męczy i wyniszcza. On jest po prostu za słaby do takiej wielkości i masy auta. Nie wiem i nie potrafie zrozumieć tych co mają 1,8 i twierdzą ze jest OK. Dla mnie Vectra C z 2.2 pod maską się turla a nie jedzie i dlatego też właśnie się przymierzam do wystawienia auta na allegro:)a swoją drogą to po 3 latach użytkowania czas na zmiany:)

Miałem wczesniej focusa 2.0TdCi sprzedałem po roku bo muuuuł. Obecna vectra muuuuł. Jeździłem vectrą C 2.0T z podniesioną moca do 200KM i nie powiem że byla słaba bo nie byla ale... to jeszcze nie było to czego oczekuje. Mam przeznaczone 25tyś na zakup auta i w sumie nie wiem co kupić bo nie moge znaleść auta idealnego dla mnie. Chciałbym najlepiej TURBO benzyne w roczniku nie starszym jak 2004 i vectra 2.8Tmi się baaardzo widzi bo z obecnej jestem zadowolony a tamta ma mocny uturbiony silnik ale wyczytałem że cena rozrządu dochodzi do 6tyś,zł więc odpada. vectra 3,2 spoko ale wolnossak i skrzynia 5 ;/ chciałbym jak juz to 6 manuala. Mondeo St ma 6 skrzynie ale to ciągle wolnossąca jednostka. Zastanawiam się jeszcze nad Astrą 3 2.0T 200KM i Volvo V50 2,5T AWD.Reszta aut odpada bo wszystkie z grupy VW mają bezpośrednie wtryski i problem z LPG a ja zaraz po zakupie chce zamontować LPG. Francuskich aut nie tykam bo sorry ale dla mnie dobre auto to niemieckie auto:) a reszta to.... nie będe się wypowiadać bo może kogoś urażę ale sami wiecie że jedyna rzecz jaka sie pierdzieli w vectrach to francuska elektronika : SMILE : mi na szczęście jak na razie padł tylko wyświetlacz konsoli środkowej. udało mi się znaleść nowy za 60zł na szrocie:) Co wy byście polecili? może warto czasami kupić coś wolniejszego ale pewniejszego.moja granica to minimum 200KM a najlepiej cos w okolicy od 230KM w górę przy masie nie większej jak 1550kg czyli max 7,5 do setki i max 30s do 200 i najlepiej 4x4:)

Edytowane przez Maciek.kolega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności