Skocz do zawartości

Jakie Sprężyny Do Astry II G.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość WojtasKrk

Witam.

Mam pęknięte sprężyny z tyłu w astrze II heatchback i pasuje mi je wymienić. Pierwsze pytanko, to jakiej firmy, Kayaba , czy LESJOFORS ? Czy jest jakaś róznica jakosci w tych produktach ? :lol:

Drugie pytanie, to czy wymienić tylko ten tył, czy jak juz robic to wszystko porządnie i wymienić również przód ? ;) Dzieki za sugestie, pozdrawiam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siedzi tył - wymieniasz tył

jeśli przód - wymieniasz przód

jeśli wyjdzie spora różnica - zastanowisz się ile jeszcze kasy w portfelu zostało

 

Jedna i druga firma należą do tych lepszych

opinie o ich produktach znajdziesz i w wypowiedziach userów którzy takowe zakładali. Używając oczywiście tego - http://forum.opel24.com/search.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę się podłączyć do tematu. Czy ktoś wypróbował już sprężyny wzmocnione do Astry G firmy KAYABA RX6218 lub LESJÖFORS 4263437 ? Czy jest duża różnica względem zwykłych w komforcie i jak zachowują się przy pełnym dopuszczalnym obciążeniu?

 

Ja osobiście na razie przetestowałem 6 m-cy przednie - zwykłe KYB+amory KYB i muszę powiedzieć że są super, troszkę twardsze od fabrycznych i już nie dobija przodem.

Pozdrawiam,Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie - może nie do końca na temat ale jednak związane ze sprężynami, czy lekkie przekrzywienie auta na jedną stronę może świadczyć o wadliwej sprężynie? Czy coś jeszcze może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert_W

Czasem tak bywa że w sprężynie pęknie jeden z ostatnich zwojów, jeśli przechył widać z tyłu pojazdu to bez problemu zobaczysz od dołu po uniesieniu pojazdu ubytek w tylnej sprężynie ( jeśli będziesz podnosił pojazd to koniecznie zabezpiecz pojazd przed nagłym opuszczeniem np kobyłką ).

Jeśli sprężyna pękła z przodu to diagnozy można dokonać wzrokowo po pełnym skręceniu kół (kiepski dostęp i widoczność), jeśli wzrokowo nie widać uszkodzeń to trzeba wyciągać Mcpersona i wszystko widać jak na dłoni. U mnie pękła lewa przednia i na dołkach ułamana cześć sprężyny wydawała dźwięk jakby podskakiwała pokrywka aluminiowa i samochód był niższy z przodu.

 

Kolejną przyczyną może być wyrdzewiałe gniazdo sprężyny z przodu zobaczysz różnice bo gniazdach mcpersonów w karoserii, z tyłu jak powyżej po podniesieniu samochodu widać będzie dziurę w podłużnicy.

 

Jeśli z przodu jest niżej i samochód leciwy to warto obejrzeć przedni wahacz(e) czy nie przerdzewiał i czy nie jest skrzywiony.

 

Nie wiem czy jesteś posiadaczem samochodu od jakiegoś czasu czy dopiero co go kupiłeś, u mnie były założone dwie różne sprężyny na tyle i dopiero po wyjęciu i wyczyszczeniu było widać że są różnie.

 

Powodzenia,

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za wszystkie rady.

Co do auta to mam je od niedawna - Astra II 2003 r. Przekrzywienie widać z tyłu. Nawet jak zmierzyłem odległości nadkoli do podłoża to wychodzi ok 3 cm różnicy - niby niewiele ale jednak widać.Będę próbował coś z tym zrobić :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie pękła lewa przednia i na dołkach ułamana cześć sprężyny wydawała dźwięk jakby podskakiwała pokrywka aluminiowa i samochód był niższy z przodu.

Dzięki za info bo kijem od szczotki nie mogłem zlokalizować co to tak terkocze. :) Czy koło ma wtedy tendencję do podskakiwania na krótkich nierównościach tak, jakby nie trzymał amortyzator?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,dopisze na temat sprężyn-wymieniłem nie całe pół roku temu w astrze G hb sprężyny z tyłu firmy lesjofors standardowe kupione w sklepie,astrą przez pół roku jezdził staruszek czyli niedziele i swieta góra dwie osoby i było ok!po założeniu tez wyglądały że jest ok!-bo stare oryginalne były już połamane,wszystko wyszło na jaw w tamtym tygodniu gdy do astry usiadło 4 osoby-masakra!-poprzecierało bardzo dobrze zamontowane nadkola-ewidentna wina sprężyn,bo amorki i cała reszta jest ok!-to już przy starych połamanych sprężynach tak niedobijało-tylko trzeba było je wymienic bo w taki przypadku jest ryzyko że sprężyna znowu pęknie a to już jest poważne zagrożenie dla bezpieczenstwa (pracując na wulkanizacji nawet wyciągałem złamane kawałki sprężyn ze środka opon)także wiem czym takie pękniecia złamania grożą!dokoncze jeszcze na temam tych sprężyn-juz nigdy nie kupie takiego badziewa!(a sprzedawca namówił mnie na tą firmę-"szwedzkie takie dobre") -dopiero teraz przeglądająć sklepy internetowe zauwazyłem że sprężyny KAYABA czyli byb maja o 2 zwoke wiecej niż LESJFORS-także moje zdanie jest za kajabem! -brejdak założył do swojej astry f fb na tył kajaba i juz jakieś 3 lata na nich jezdzi i jest super-jeszcze dodam że jest budowlancem to różne tam worki wozi i przyczepy ciąga. Z innej półki o sprężnach w swojej asi f kombi załozyłem na przód sprężyny firmy K+F -podobno fabryczny montaż-dłógo ich szukałem po internecie ale naprawde opłacało sie! Asia jakby dopiero co zjechała z lini produkcyjnej i tez juz mam je 3 rok i nic się nie dzieje nic nie skrzypi przy skrecaniu i nieruwnosciach jest naprawde ok!-a na tył założyłem kayaba i jestem mniej z nich zadowolony tuż po montażu widziałem że to już jest nie to!-odrazu za bardzo siadły-może nie do kombi a do sedana by lepiej pasowały?!-i tak też sprawdzałem ten zakóp mysląc że ktos się pomylił z towarem dokładnie przejrzałem pudełko było ok! na sprężynach był numer chyba namalowany albo wybity nie pamietam juz ale wpisałem go w google i wyszło na to że wszystko pasuje wiec pomyłki nie było-podejrzewam jedno-że to był zakup z internetu!-a tam sprzedaje sie wszystko-takrze mogłem kupic towar poza gatunkiem poza jakościa poprostu produkcyjny odpad-także też już nie kupuje takich rzeczy na internecie! -i to na własnej astrze jedyny taki przypadek gdzie kayab nie sprostał wymaganiom (ale to nie wina kayaba tylko oszustów i naiwniaków) -i to przez ten przypadek dałem sie namówic na firmę LESJOFORS -także zaminił stryjek.... ale po innych jeszcze montażach kajaba u klijentów których widuje to 99,9procent poleca! (ten zero,jeden procent to chyba ja?)-żartuja przeprosiłem się z firma kayaba i polecam1-również wam! -dzieki pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,

 

wiem, że nie do końca ten dział, ale nie chcę mnożyć tematów.. może ujdzie mi to na sucho :) Pękła mi dziś prawa tylna sprężyna w astrze h hatchback. Rozumiem, że w takiej sytuacji wymieniam prawą i lewą... Poradźcie tylko proszę jakiej firmy szukać? Z reguły wożę jedną osobę z tyłu (dziecko), raz do roku auto załadowane na wczasy.

Słyszałem, że są jakieś utwardzane...ale chyba w moim przypadku nie ma to sensu?

Będę wdzięczny za podpowiedzi jeszcze dziś..

 

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności