Skocz do zawartości

* * * * * 23 głosy

Sintra - pogaduchy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51676 odpowiedzi w tym temacie

#51671 OFFLINE   Kacper

Kacper

Nocny duch

• Administrator
  • 16442 postów
  • Lokalizacjaco.Tipperary
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE
  • Nadwozie:MPV
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano wczoraj, 01:58

Na fotce masz chyba czujnik położenia walu korbowego. Co do rozrusznika to sprawdź połączenia akumulatora i jego kondycję u elektromechanika lub tam gdzie sprzedają akumulatory. 

• 0

#51672 OFFLINE   RaFik1986

RaFik1986

Pechowiec i pieszy wędrowiec

• Forumowicz
  • 3245 postów
  • LokalizacjaBełchatów/Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Nadwozie:van "Lipa"
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano wczoraj, 02:00

Jeszcze 5h pracy i weekend
  • 0

#51673 OFFLINE   jarcius

jarcius
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano wczoraj, 11:44

Na fotce masz chyba czujnik położenia walu korbowego. 

Chcę ten czujnik wymienić bo kabel jest poszarpany i wewnątrz izolacji mokry, nie wiem czy to nie wprowadza jakiś błędów. 

Co do rozrusznika to sprawdź połączenia akumulatora i jego kondycję u elektromechanika lub tam gdzie sprzedają akumulatory. 

Akumulator kupiony w marcu. Przejrzę kable zasilające rozrusznik i dam do sprawdzenia rozrusznik. 

• 0

#51674 OFFLINE   Jay

Jay
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Inna marka:sintra i 2x omega b
  • Silnik:3.0 V6
  • Nadwozie:CD

Napisano wczoraj, 15:25

Bendix wrzuca zębatkę obróci silnikiem i rozłącza bez uruchomienia silnika. Bez żadnych zgrzytów czy tym podobnych dzwieków. Obracam kluczyk następuje próba rozruchu po której rozrusznik jest rozłączany tak jakbym puścił kluczyk. Na zimno pali od dotknięcia. jeżeli jest już ten temat gdzieś poruszony to proszę o skierowanie mnie tam :)

a widzisz,pokierowałem się iż; 

Rozrusznik próbuje obracać silnikiem ale  przy każdej próbie rozruchu rozłącza się po chwili, obraca się nie obracając silnikiem. Na zimnym silniku można kręcić do bólu.

tak jak reszta radzi,przeglądnij przewody aku-rozrusznik i jak rafalgrzegorz pisał,również kostkę stacyjki ;)

RG zwracam honor  :unsure:  :unsure:  :ph34r:

• 0

#51675 OFFLINE   Kacper

Kacper

Nocny duch

• Administrator
  • 16442 postów
  • Lokalizacjaco.Tipperary
  • Silnik:X22XE
  • Nadwozie:MPV

Napisano wczoraj, 19:09

rozłącza się po chwili, obraca się nie obracając silnikiem.

rozrusznik jest rozłączany tak jakbym puścił kluczyk

Możesz to uściślić ? Jest tak jakbyś puścił kluczyk czy słyszysz obracający się wirnik rozrusznika.

W jednym i drugim przypadku rozrusznik do sprawdzenia,

a wracając do czujnika walu zerknij czy to ta lokalizacja http://forum.opel24....-walu/?p=594475

• 0

#51676 OFFLINE   jarcius

jarcius
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano wczoraj, 23:14

Możesz to uściślić ? Jest tak jakbyś puścił kluczyk czy słyszysz obracający się wirnik rozrusznika.

Miałem na myśli że rozrusznik rozłącza się bez żadnych zgrzytów bez próby ponownego połączenia się z silnikiem mimo że kluczyk trzymam cały czas w pozycji rozruchu(rozrusznik obraca się do chwili gdy puszczę kluczyk). 
Sprawdzałem dziś kable zasilające rozrusznik, wyczyściłem styki kabli. Odkryłem pękniętą klemę. Do rozrusznika w tym tygodniu się już nie dobiorę.
Podłączyłem miernik do akumulatora żeby zobaczyć jak wygląda napięcie podczas uruchomiania. 12.8V przy włączonej stacyjce, dmuchawa radio :). Przy próbie uruchomienia spada na moment do 10.8V i wraca do 12 podczas obracania silnikiem. Gdy spada poniżej 10.6 nie odpala. Akumulator jest z marca tego roku, nie był jeszcze ładowany przeze mnie prostownikiem. Bosch S5 007.
Dzięki za link do tego czujnika :) .    Dzięki za wszystkie podpowiedzi :).                       

Użytkownik jarcius edytował ten post wczoraj, 23:16

• 0

#51677 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9028 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano dziś, 06:28

Jarciuś - może być jeszcze jedna rzecz - płetwa we wkładce stacyjki jest minimalnie przekręcona przez co kostka stacyjki nie do końca łapie.

Na fotce poniżej masz zaznaczone strzałką element o który mi chodzi - ale najpierw sprawdził bym to co wcześniej było pisane.

wkładka.jpg

Fotka poglądowa.

• 0