Skocz do zawartości

wymiana spryskiwaczy astra H?


Gość Tomaz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem spryskiwacze od insigni ("mgiełkowe") w celu założenia ich do astry h... i w związku z tym mam pytanie - jak dostać siędo spryskiwaczy od strony silnika? z tego co spojrzałem są tam maty wygłuszające, które blokują dostęp, więc trzeba je odczepić - tylko jak żeby nie pourywać zatrzasków, normalnie pociągnąć mocno czy są jakieś inne patenty zastosowane typu wciskanie środka kołka do środka itp? za wszelkie uwagi będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to końcówki spryskiwaczy są w panelu podszybia, więc najpierw musisz zdemontować ramiona wycieraczek, a następnie ten panel - mocowany na klipsy

Tylko jest jeden bardzo poważny problem, podczas zdejmowania panela klipsy ulegają częściowemu zniszczeniu lub ich mocowania w panelu.

W skrajnych przypadkach może się to skończyć złamaniem tego panela lub uszkodzeniem szyby. :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

da sie to zrobic nie sciagajac podszybia

 

ja siciagnolem ramiona wycieraczek zeby zmniejszyc naprezenia i "obluzowac" podszybie

wcisnolem reke ( jest dosc ciasno ) do srodka i sciagnolem stare dysze. roboty na 15 min do tego regulacja (nie musi byc konieczna) ale u mnie po zamontowaniu pryskalo na sam dol szyby i trzeba bylo troszke sie nameczyc zeby psikalo na cala szybe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrajnych przypadkach może się to skończyć złamaniem tego panela lub uszkodzeniem szyby. :drunk::drunk:

Kurcze to mnie nie pocieszyłeś... chęci mi powoli odchodzą, tym bardziej że mam aoto jeszcze na gwarancji:/, ale z drugiej strony już mnie coś trafia z tymi fabrycznymi spryskami...

 

 

 

da sie to zrobic nie sciagajac podszybia

 

ja siciagnolem ramiona wycieraczek zeby zmniejszyc naprezenia i "obluzowac" podszybie

wcisnolem reke ( jest dosc ciasno ) do srodka i sciagnolem stare dysze. roboty na 15 min do tego regulacja (nie musi byc konieczna) ale u mnie po zamontowaniu pryskalo na sam dol szyby i trzeba bylo troszke sie nameczyc zeby psikalo na cala szybe.

Ooo mógłbyś coś więcej powiedzieć... jak się do tego zabrać, z której strony poluzować/podwazyć, w którym miejscu najlepiej rękę wsadzić?

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

da sie to zrobic nie sciagajac podszybia

 

ja siciagnolem ramiona wycieraczek zeby zmniejszyc naprezenia i "obluzowac" podszybie

wcisnolem reke ( jest dosc ciasno ) do srodka i sciagnolem stare dysze. roboty na 15 min do tego regulacja (nie musi byc konieczna) ale u mnie po zamontowaniu pryskalo na sam dol szyby i trzeba bylo troszke sie nameczyc zeby psikalo na cala szybe.

Ooo mógłbyś coś więcej powiedzieć... jak się do tego zabrać, z której strony poluzować/podwazyć, w którym miejscu najlepiej rękę wsadzić?

 

na innym forum jest to dosc dobrze opisane ale nie dziala... no jak sie zabrac ? poprostu wymienic jest to bardzo proste i na zasadzie plug and play.

 

tak jak pisalem sciagnolem ramiona wycieraczek aby zmniejszyc naprezenia - do tego nalezy sciagnac uszczelke grodziowa komory silnika i podwazyc delikatnie podszybie. reke wsadzamy w miejscu w ktorym sa dysze xD nigdzie indziej bo tylko to nas interesuje :( poniewaz troche sciskalo mi reke - owinolem ja sobie szmata na wyskosci nadgarstka ( bo jednak podszybie napiera na nadwozie )

dysze nie sa niczym przykrecone tylko sa na takim klipsie ktory wystarczy podwazyc i od gory wcisnac dysze do srodka aby sie schowaly - wtedy odpinamy wezyki i podpinay nowe z insigni i wciskami w otwor montazowy az zaskoczy ten klips.

ta sama czynnosc wykonujemy z drugim.

 

ludzie polecali zeby sciagnac podszybie ale problemem byly wlasnie mocowania ktore lubialy pekac dlatego ja nie sciagalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysze nie sa niczym przykrecone tylko sa na takim klipsie ktory wystarczy podwazyc i od gory wcisnac dysze do srodka aby sie schowaly

Hmm doszedłem do etapu wsunięcia ręki w tą szparę, ale za nic w świecie nie mogłem odgiąc palcem tego zatrzasku... rozumiem że powinien puścić gdy napieram na niego w stronę auta (do przodu) tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

wiesz co nie pamietam czy zatrzask trzeba pchac od siebie czy ciagnac do siebie da sie to wyczuc pod palcami. z tego co pamietam ludzie polacali prysnac wd40 na dysze zeby latwiej je mozna bylo wcisnac do srodka

 

kontynuuj dalej tak jak robisz bo te dysze mocna siedza w tych otworach mozesz np pukac w dysze od gory czyms - np niewielkim mloteczkiem albo raczka od "wiekszego" srubokretu.

 

 

juz polowa sukcesu za toba :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie pamietam czy zatrzask trzeba pchac od siebie czy ciagnac do siebie da sie to wyczuc pod palcami. z tego co pamietam ludzie polacali prysnac wd40 na dysze zeby latwiej je mozna bylo wcisnac do srodka

 

kontynuuj dalej tak jak robisz bo te dysze mocna siedza w tych otworach mozesz np pukac w dysze od gory czyms - np niewielkim mloteczkiem albo raczka od "wiekszego" srubokretu.

 

 

juz polowa sukcesu za toba :lol:

dzięki za odpowiedzi... ale kurcze chyba jestem mało pojętnym uczniem, albo te spryskiwacze masakrycznie mocno siedzą :blink:

powiedz mi jeszcze jedno, czy czułeś pchając ten zatrzask, że puścił, czy po prostu trzeba pchać i jednocześnie z góry uderzać czymś w spryskiwacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

wiesz co nie pamietam czy zatrzask trzeba pchac od siebie czy ciagnac do siebie da sie to wyczuc pod palcami. z tego co pamietam ludzie polacali prysnac wd40 na dysze zeby latwiej je mozna bylo wcisnac do srodka

 

kontynuuj dalej tak jak robisz bo te dysze mocna siedza w tych otworach mozesz np pukac w dysze od gory czyms - np niewielkim mloteczkiem albo raczka od "wiekszego" srubokretu.

 

 

juz polowa sukcesu za toba ;]

dzięki za odpowiedzi... ale kurcze chyba jestem mało pojętnym uczniem, albo te spryskiwacze masakrycznie mocno siedzą :D

powiedz mi jeszcze jedno, czy czułeś pchając ten zatrzask, że puścił, czy po prostu trzeba pchać i jednocześnie z góry uderzać czymś w spryskiwacz?

one lwasnie tak masakrycznie tam siedza - nie przejmuj sie tym

ja nie czulem czy puscil ale intuicyjnie od gory trzeba pchac jak chlop a nie baba xD :blink:;-):):lol: albo uderzac czyms energicznie ale takzeby nie zniszczyc

 

 

ten klips wyglada w ten sposob jak zaznaczony na zdjeciu i trzeba go pchac w strone szyby

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności