Skocz do zawartości

Tapicerka drzwi.


Gość Maniek23131

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek23131

witam

zamarza mi zamek od kierowcy i chciałbym zajrzeć do środka bo na zewnątrz jest dobrze tylko w środku zamarza

jak zdjąć tą obudowę drzwi znajdującą się od środka ??

ma jakieś zatrzaski ??

trzeba jakieś śruby odkręcać ??

może ma ktoś zdjęcie zdjętej obudowy ??

pozdro

 

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

zamarza mi zamek od kierowcy

Co konkretnie się dzieje, kluczyka nie idzie włożyć a może nie da się przekręcić, było czymś psikane może odmrażaczem?

chciałbym zajrzeć do środka bo na zewnątrz jest dobrze tylko w środku zamarza

jak zdjąć tą obudowę drzwi znajdującą się od środka ??

ma jakieś zatrzaski ??

To zrób w ostateczności bo przy tym mrozie pourywasz zatrzaski (chyba że masz ciepło w garażu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek23131

kluczyk działa idealnie bo jest ekstra nasmarowany i nic nie zamarza element który zatrzaskuje drzwi też jest super nasmarowany i chodzi lekko tylko właśnie coś w środku nie działa i nie mogę tego nasmarować bez zdjęcia

też tak właśnie myślę że przy takim mrozie pozrywam wszystko ale chodzi mi o to jak to wygląda ??

czy tylko same zatrzaski ?? czy jakieś śruby ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

też tak właśnie myślę że przy takim mrozie pozrywam wszystko ale chodzi mi o to jak to wygląda ??

czy tylko same zatrzaski ?? czy jakieś śruby ??

Niestety ale do agili nie mam schematu aby Ci pokazać jak to zdemontować, ale śruby musisz odkręcić w klamce wewnętrznej i musisz zobaczyć czy na dole drzwi od spodu nie masz jeszcze śrub (viki tak ma) są zatrzaski (powinno być około 5) dwa od strony zamka i trzy od strony zawiasu, natomiast nie wiem jak masz zamontowaną listwę wzdłuż szyby co idzie bo w vici podczas podnoszenia jej do góry jest mocowana sprężystymi klamrami i one się niszczą podczas rozbierania razem z tapicerką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w zeszłym roku. Rozebrałem boczek (jest na zatrzaskach i śrubka w uchwycie) ale od wewnątrz zamek też jest zabudowany :) . Poskładałem drzwi szybko, kupiłem olej w spryu (chyba silikonowy) i popsikałem solidnie zamek z zewnątrz i pod klamką. Dziś nie mam problemów. Żeby zamek rozmrozić użyj garażu i mocnej suszarki do włosów, Wysusz i przesmaruj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności