Skocz do zawartości

Nie dziala ogrzewanie.


Gość chema0671

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Opla Astre 17 td,rok 99. Kilka dni temu wysiadlo mi ogrzewanie w samochodzie. W czasie jazdy zrobilo sie za goraco,wiec temperatura na minus. Po chwili chcialem podniesc temperature,a tu nic z tego. Dmucha tylko zimne w calym zakresie.Pokretlo w prawo i wlewo i nie ma zmiany. Powiem co sprawdzilem:

 

-poziom plynu w normie ( stan bez zmian)

-nie ma wyciekow na chodniczkach wewnatrz samochodu.

-stan i zabarwienie oleju bez zmian.

-dmuchawa dziala na kazdym zakresie.

 

Zauwazylem,ze w okolicy gdzie znajduja sie bezpieczniki ( slychac dziwne buczenie)

Zastanawiam sie czy przyczyna nie jest jakis przekaznik??? lub inna czesc elektroniczna.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Sorki że sie tak podłaczam do tematu ale mam również problem z nagrzewaniem w astrze F. Podłaczam sie pod temat ponieważ jestem tu pierwszy raz i nie bardzo jeszcze wiem jak sie tu odnaleźć. Mam astre F 95r silnik 1,8 16 v, autko nie chce grzac wymienilem termostat, nagrzewnice, klapki sa w porzadku nagrzewnica jest goraca nie idzie jej dotchnac uklad napewno nie jest zapowietrzony plyn jest wlany swierzy i jest stan jak powinien byc. Bylem juz u kilku mechanikow i zaden sobie nie poradzil z tematem prosze o pomoc bo juz nie wiem co robic. W aucie jest LPG moze ktos ma jakis pomysl??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli nagrzewnice...Jak sie ja dotyka to jest goraca ale z nawiewow nadal leci zimne powietrze. Zastanawiam sie poprostu czy nagrzewnica ktora kupilem nie ma poprostu zbyt malej wydajnosci czy jest taka mozliwosc?? Trzeba tu zaznaczyc ze to nie byla markowa nagrzewnica tylko jakis chinski produkt..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli nagrzewnice...Jak sie ja dotyka to jest goraca ale z nawiewow nadal leci zimne powietrze.

to nie czaję, nie ma bata żeby nagrzewnica była gorąca a leciało zimne powietrze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mnie tez to dziwi jak dostalem sie do nagrzewnicy i nagrzalem auto to łapiąc za nią mozna ja potrzymać max 15 sekund bo parzy i sam juz nie wiem co jest grane mechanik tez rozłożył ręce...Jedyne co mi powiedział to własnie to że ta ktora zakupiłem może mieć za słabą wydajność, a ja już nie wiem czy kupować nastepna droższa (zaryzykować) czy istnieje jeszcze jakaś możliwość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności