Skocz do zawartości

Nawiew-ogrzewanie-nagrzewnica


Gość brytanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poczytałem, pogrzebałem jednak muszę odkopać temat. Ostatnio wymieniłem termostat w aucie- silnik się słabo grzał, ciągle miał duży obieg, z nawiewu leciało chlodnawe powietrze.

 

teraz silnik grzeje się dobrze, jednak usterka chłodnego nawiewu została. Jeszcze w zeszłą zimę było ok, wiadomo chlodniejsze powietrze ze środkowych kratek, jednak reszta wiała gorącym powietrzem, można było po paru minutach jazdy przykręcić regulację ciepła do połowy.

 

Poczytałem na forum o usterkach. Wyczyściłem nagrzewnicę- dolałem octu do ukłądu- brudu wyleciało mase. wypompowałem ten syf, zalałem na nowo, wiec nagrzewnice wykluczam, chyba ze mogę się mylić co do niej.

 

I teraz tak. Po godzinnej jeździe autem temperatura w kabinie wynosi około 10-15 stopni celsjusza w zależności od zewnętrznej temperatury. Z kratek po stronie kierowcy, na szybe i po środku wieje zimne powietrze, od pasażera cieplejsze ale tez nie za ciepłe.

 

Czy może być to problem związany z wyrobionymi cięgnami od przymykania klapek w obiegu? Dodam, że gdy reguluję pokrętłem ciepło to niby słychać zmianę w przestawianiu klapek obiegu i powietrze 'leci inaczej'. testowałem tez opcje na zamkniętym obiegu, jednak tez nie za bardzo sie to wszystko nagrzewało, poza tym wtedy masakrycznie parują szyby ale to normalne w tych autach.

 

Jutro planuje zabrać sie za rozebranie środkowej konsoli i zajrzenie do układu, na co powinienem zwrócić uwagę? Nie grzebałem tam jeszcze więc nie wiem czego sie spodziewać :oops:

 

Czy przyczyna może być jednak po stronie nagrzewnicy?

 

Może ktoś ma inne pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobną sytuację. W trasie było zimno, a jak stanąłem w mieście w korku to już coś tam ciepłego leciało. Pomogła wymiana nagrzewnicy. Zobacz czy nie masz przypadkiem tak samo jak ja, że po postoju leci ciepłe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobną sytuację. W trasie było zimno, a jak stanąłem w mieście w korku to już coś tam ciepłego leciało. Pomogła wymiana nagrzewnicy. Zobacz czy nie masz przypadkiem tak samo jak ja, że po postoju leci ciepłe powietrze.

Na postoju tez zimne, sprawdzałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brytanpl, jeżeli z jednej strony cokolwiek grzeje a druga strona wcale to raczej na 100% nagrzewnica, miałem kiedyś podobnie i w moim przypadku kilkukrotnne płukanie pomogło. Piszesz, żę sporo syfu wyleciało ale może jeszcze coś zostało. Ewentualnie może nie jest dobrze odpowietrzona. A jak z temperaturą przewodów doprowadzających płyn do nagrzewnicy? Jest różnica między "wlotem" a "wylotem"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przewody i teoretycznie sa cieple, jednak te wyplywajace sa chyba chlodniejsze.

 

Przetrzepalem caly uklad nawiewu i jedyne co tam znalazlem, to odczepiony plastikowy przewod powietrza na nogi kierowcy, reszta jest ok, tak więc stawiam na nagrzewnice.

 

Odpowietrzona raczej jest dobrze watpie zeby cos tam mogło zostać, zalalem ja na nowo w zeszly piatek, do dzisiaj sprawdzalem czy sie odpowietrzyla.

Przeplucze ją jeszcze raz w takim razie, bo widze ,ze w zbiorniczku dalej sie cos zbiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności