Skocz do zawartości

AH - Jaki duzy akumulator do diesla


Gość andy17d

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, jakie macie na klemach akumulatora przy włączonym silniku?

Ja mam 13.9V, i zastanawiam się, czy to trochę nie za mało.

 

Rano przed odpaleniem aku miał 12.2V. Silnik odpalił, jednak gdy włączyła się klima itp, to napięcie spadło do 11.8V. Dopiero, gdy wyłączyłem klimę napięcie osiągnęło 13.9V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy okazji, jakie macie

na klemach akumulatora przy włączonym silniku?

Ja mam 14.5V(powinno być między 13.9-14.6V)

Ja mam 13.9V, i zastanawiam się, czy to trochę nie za mało.

 

W zasadzie dolna granica,tragedii nie ma ,ale trzeba kontrolować.

Rano przed odpaleniem aku miał 12.2V.

Wygląda że mimo wszystko nie jest doładowany,albo aku jest już na wykończeniu.

Po postoju,naładowany,unormowany powinien mieć 12.4-12.6V

Chyba że miernik masz kiepski i przekłamuje jakąś dychę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mój opel 1,7 80km diesel 2005 r. ma zamontowany oryginalny akumulator gm z 11.2004, ale już chyba czas na wymianę, 8 lat:) zastanawiam się co włożyć, poprzednio miałem astrę 1.4 98r. w gazie, kupiłem centrę i byłem z niej bardzo zadowolony, kręcił zawsze aż miło, co polecacie do w/w modelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość los_dawidos

Ja się podłączę. Obecny akumulator, oryginalny jeszcze ma już 9 lat i choć poprzednią zimę jeszcze wszystko było ok, to teraz obawiam się, że przyjdzie już czas na wymianę. I w związku z tym co najlepiej byłoby kupić do 1.7 CDTI 100KM? Czy zwykłe 60aH wystarczy czy warto dopłacić i kupić coś większego? Nie chcę też mieć akumulatora ciągle niedoładowanego jak będzie za duży. I jaką firmę najbardziej polecacie?

 

P.S. Czy przy zakupie nowego akumulatora trzeba oddawać stary lub jest jakaś kaucja czy jak to wygląda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

Na pewno oddając stary aku dostaniesz zniżkę jakąś (ok.20-30zł),co do marki tak jak kolega pisał wyżej z czystym sumieniem można polecić Centrę czy to Plus czy Futura.

Co do wielkości ja na przykład w 1.7 dti mam 74ah i 750a,nie wiem jak kręci cdti ale 60ah to trochę mało jak kopciucha moim zdaniem.Poczekaj niech ktoś jeszcze się wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarcinicramm

Jeżeli przez 9 lat 60 ah wystarczało to dlaczego teraz ma być zamało? Wymieniałem u siebie i doradzono mi 75 no i zaczęły się problemy, zmieniłem znów na 60 i jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarcinicramm

Mój obecny akumulator 60 Ah ma 540A, a oryginaly 60Ah o ile dobrze pamiętam miał 370A. Kiedyś sprawdzałem przed zimą na testerze stary oryginalny akumulator i wyszło 270A prądu rozruchowego, a samochód odpalał bez problemu nawet w najgorsze mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności