Skocz do zawartości

AH - Jaki duzy akumulator do diesla


Gość andy17d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damiano2007

Ja kupiłem bosha 70 Ah. Kupiłem większy bo lubię ciepełko a ogrzewanie quick heat ma grzałke prawie o mocy 1 kw. O doładowanie nie ma co się martwić bo alternator na pewno go doładuje. 60 ah też może być... to jest już tylko i wyłącznie kwestia indywidualna. A co do prądu rozruchowe im wyższy tym lepiej - rozrusznik szybciej kręci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość los_dawidos

A w kwestii tych dwóch? Cena jest dość przyzwoita i w dodatku do tego sklepu mam dość blisko.

 

http://allegro.pl/akumulator-bosch-s4-004-60-ah-540-a-12-v-p-i3684186958.html

http://allegro.pl/akumulator-varta-blue-dynamic-60ah-12v-p-jg-i3684186623.html

 

Centre też mają w swojej ofercie, ale ona 6 dych droższa niż Varta, tyle, że z kolei ma rok gwarancji więcej i jakiś dwuletni pakiet Centra Assistance.

 

Myślałem jeszcze początkowo o zakupie przez internet, ale wówczas gdyby przyszło do ewentualnej reklamacji to byłoby mało fajnie słać go gdzieś na drugi koniec kraju.

Edytowane przez los_dawidos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bosha 70 Ah. Kupiłem większy bo lubię ciepełko a ogrzewanie quick heat ma grzałke prawie o mocy 1 kw. O doładowanie nie ma co się martwić bo alternator na pewno go doładuje. 60 ah też może być... to jest już tylko i wyłącznie kwestia indywidualna. A co do prądu rozruchowe im wyższy tym lepiej - rozrusznik szybciej kręci.

 

Co do tego grzania to chyba troszke przesadzileś. Nie wydaj mi sie by az tyle dawali na grzalke elektryczną. Okropne przeciazenie bo to okolo 80-90 amper zwlaszcza ze trzeba liczyc tez spadki napiecia. W passatach tez taki cos montowali to mialo dwa biegi i pierwszy to zdaje sie 300 i 600 wat na maxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

 

 

Niestety nie ma róży bez kolców. Moc tej grzałki to ok. 1 KW, czyli maksymalny pobór prądu może dochodzić nawet do 80 A. Skutek tego jest taki, że podczas działania systemu Quickheat bardzo często praktycznie nie ma ładowania akumulatora, a napięcie w instalacji spada nawet poniżej 12V.

Taka prawda :) Ciepełko kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozruszniki maja w autach po 1kW wiec widac ze pobor jest tu znaczny. grzalka tego typu cos tam daje ale dla porownania to suszarka domowa ma 2 kW. Grzalki tego typu jak wspomnialem maja dwa tryby mocy wiec nie zawsze maja ten 1kW. Cos mi swita zebylo mniej albo 900 wat albo jeszcze mniej- dawno temu to rozbieralem w corsie. ECM decyduje czy mozna tak obciazyc uklad i zalacza drugi przekaznik i mamy wtedy taka moc grzewcza. Musza byc spelnione warunki- obciazenie altka oraz zadane obroty silnika inaczje drugi bieg grzewczy nie zaskoczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno oddając stary aku dostaniesz zniżkę jakąś (ok.20-30zł),co do marki tak jak kolega pisał wyżej z czystym sumieniem można polecić Centrę czy to Plus czy Futura.

Co do wielkości ja na przykład w 1.7 dti mam 74ah i 750a,nie wiem jak kręci cdti ale 60ah to trochę mało jak kopciucha moim zdaniem.Poczekaj niech ktoś jeszcze się wypowie.

do 100KM 60ah to faktycznie mało ale do 80 wystarczy, po pierwszych mrozach mogę śmiało stwierdzić 0 problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilosc koni tu nie ma nic do znaczenia. Nawet jakby mial i 200 koni to wazny jest fakt taki zeby i rozrusznik mial odpowiednia moc i akumulator odpowiedniu prad podawal by obroty walu korbowego przy kreceniu wynosily okolo 280-300 obr/ min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności