Skocz do zawartości

[z17dtl] Zapala i gaśnie


Gość kihotto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników.

 

Pierwszym objawem usterki był problem z odpaleniem - mianowicie trzeba było kilka razy pokręcić rozrusznikiem aby samochód zapalił. Wymieniłem olej i przy okazji filtr paliwa - okazało się, że na dnie pływają metalowe opiłki. Diagnoza mechanika była następująca - padła pompa wysokiego ciśnienia... (ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, ciężko zdiagnozować jaki to był rodzaj stali, podobno ferrytyczna tworzy obudowę pompy, natomiast narzędziowa tłoczniki, zarówno może to być efekt ścierania się tłoczków w pompie, ale również co bardziej prawdopodobne zabrudzenia z baku - zdarzało mi się tankować na stacyjkach i jeździć na migającej rezerwie).

 

Po wymianie filtra, rozpocząłem tankowanie lepszego paliwa - verva, gold etc. i problem kręcenia ustał, ale pojawił się następny, a mianowicie:

 

- samochód zwłaszcza z rana, po kilu godzinach nie użytkowania, odpala wchodzi na ok. 600 obrotów, sekunde się "zastanowi" i gaśnie, trzeba tą czynność kilka razy powtórzyć lub przy gazować.

Około miesiąca temu zapaliła się kontrolka serwisowa "pojazd z kluczykiem", ale po przejechaniu i przy gazowaniu zgasła. - czy komputer będzie pamiętał ten błąd?

 

- Gdy podjeżdżam do świateł na biegu jałowym i zarazem delikatnie hamuje silnik schodzi na mniejsze obroty około 800, po zatrzymaniu się wraca do normy.

 

- gdy włączone jest radio i np. nawiew, auto nie odpala - "trzeba kręcić i kręcić..."

 

Czy miał ktoś podobny problem, bądź wie co może być przyczyną? Po za opisanymi powyżej objawami, auto zachowuje się prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, kolego: Ja mam te same problemy co ty: czyli zapala i gaśnie: jak mam włączone radio, nawiew to także dłużej kręce, obroty mi spadają i za chwile rozsną>. Na ciepłym znowu muszę dłuo kręcić:

Znalazłeś kolego rozwiązanie tego problemu: z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności