Skocz do zawartości

Astra G - latem podczas przyspieszania kompresor wyje.


Gość alterego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alterego

Witam,

jeżeli ktoś może mi przybliżyć możliwe przyczyny i rozwiązania tego co poniżej opiszę, będę wdzięczny. Posiadam Astrę G 1.6b z 2003 r.(90 tys. przebiegu) z klimatyzacją automatyczną (kompresor NX). Latem, przy temp. powyżej 20 - 25 stopni C, gdy jeżdżę po mieście z włączoną klimatyzacją, zaczyna hałasować kompresor - od 1500 do 3000 obr. słychać wycie. Jeżeli następnie przez kilkaset metrów jadę ze stałą prędkością - wystarczy 40km/h, kompresor przestaje hałasować. Wiem, że wcześniejsze wersje Astry G (chyba do 2002 r.) miały dwa wentylatory - jeden przed chłodnicą klimatyzacji, a drugi za chłodnicą cieczy. Astra z 2003 r. ma tylko ten za chłodnicą cieczy. Zastanawiam się, czy inżynierowie z Opla nie strzelili nam kierowcom w stopę tym odjęciem jednego "wiatraka". Czy Wy również macie podobne problemy ze swoimi Astrami? Ja zastanawiam się nad zakupem i montażem wentylatora przed chłodnicą klimatyzacji, ponieważ zaczepy i miejsce z przodu jest, trzeba by tylko popracować nad elektryką. Wydaje mi się, że to może odciążyć kompresor i pomóc latem w skrajnych warunkach. Dodam, że pomimo wycia przy przyspieszaniu, klimatyzacja działa sprawnie. Auto zakupiłem 2 lata temu i pewnie poprzedni właściciel się tymi dźwiękami nie przejmował. Ja serwisowałem układ 2 razy, czyli co roku. Wiem, że czynnika mi nie ubywa, a ciśnienie serwisant określił jako prawidłowe. Co robić z tym fantem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alterego

Dzięki za linka, ale czytałem ten wątek. To trochę inna sytuacja, bo u mnie na wolnych obrotach klimatyzacja nie charczy. Tylko wyje podczas przyspieszania. Jakbym miał syrenę pod maską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyje podczas przyspieszania. Jakbym miał syrenę pod maską.

Tak zachowują się zacierające łożyska, zaczynają hałasować w pewnym zakresie obrotów. Może po prostu sprawdź je.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alterego

Ok. Sprawdzę to na wiosnę przy wymianie paska wieloklinowego. Rozumiem, że chodzi o te łożyska w sprężarce, a nie te przy elektromagnesie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie te przy elektromagnesie?

skoro zaczyna wyć po włączeniu klimy to obstawiam na łożyska sprężarki. Łożysko na kole przy elektromagnesie kręci się cały czas. Robiłeś wo gule przegląd klimy. U mnie chodziła dość głośno ale po uzupełnieniu odczynnika i wymianie oleju w układzie praktycznie jest nie słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość goldengate

Odświeżę temat - ten sam objaw mam od wczoraj.

Czyli przy wyższych obrotach słychać wycie.

Byłem w serwisie powiedzieli że moja sprężarka to Delphi NX i łożyska się nie wymienia.

Żebym tak jeździł bo chłodzi dobrze a wycie nie jest zbyt głośne. Słychać na wyłączonym radiu.

 

Mówią że ludzie jeżdżą z dużo głośniejszą pracą sprężarki........

 

Nie ma sensu dotykać...

 

Co myślicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kkwiatuszek89

u mnie wyła przez 3 dni później klima przestała działać. Okazało się, że padła chlodnica klimatyzacji. Po wymianie i ponownym nabiciu wycie znikło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności