Skocz do zawartości

ceck engine i inne problemy


Gość kamil___18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil___18

witam jestem nowy wiec jesli wstawiam w zle miejsce temat prosze o wyrozumialosc.Wiec tak,mam problem z moja calibra (2.0 8V) na poczatku chodzila na 3 garki (na trzecim nie chodzila tylko na lpg) potem kiedy probowalem ruszyc strzelala i gasla bo spadala guma od przeplywomierza.Nie chciala sie wkrecac na obroty na gazie wogole.Na benzynie zas miala obroty 2-2,5 tys na postoju.Ale jechala i palila juz na 4 garki.Niestety mechanicy w moim miescie nadaja sie do naprawy komarkow,poniewaz zjezdzilem cale miasto i nikt nie pomogl,odsylano mnie od mechanika do gazownika,od gazownika do elektryka i tak caly czas.Nikt nic sensownego nie powiedzial.Jeden sie podjal aby to sprawdzic.Sprawdzil przeplywomierz,pokrecil w nim,sprawdzil ustawienie tloka,chyba czy rozrzad sie nie przestawil,sprawdzal kable,powiedzial ze wszystko jest dobrze i rozlozyl rece,nie wie co jest.Jezdzilem na benzynie bo w miare chodzil,postanowilem przelaczyc na gaz i odziwo jezdzil na gazie (kilka godzin)Nastepnego dnia czyli dzis postanowilem przejechac sie i sprawdzic czy jest ok.Auto po odpaleniu ma nowe objawy.Ma juz 2,5-3 tys obrotow czy to na gazie czy na benzynie,do tego zapalil sie check engine i nie chce zgasnac a na przekreconym kluczyku na pozycji nie pali sie kontrolka od ladowania tak jak powinna.Wie ktos co to moze skoro mechanicy ktorzy sa od tego jak d...od sr... nie potrafia sobie z tym poradzic?Bede wdzieczny za kazda wskazowke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pali

sie kontrolka od ladowania

Sprawdź żarówkę i zmierz ładowanie.

Podaj kody błędów.

Wyeliminuj całkowicie gaz(wszystkie emulatory i mixer) i zobacz wtedy jak zachowa się silnik na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil___18

wiec tak bledy to 31 i 48

31 nierozumiem od czego zas 48 akumulator totalny zlom ale dlatego ze nie ma ladowania mimo ze kontrolka si9e nie pali,na zaplonie dziala czyli zarowka nie jest spalona,odpinalem kleme i samochod gasl na lepszym akumulatorze.Dziwi mnie tylko dlaczego nie pali sie kontrolka kiedy nie ma ladowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

kamil___18, Witam.

Jeśli będzie zła masa kontrolka będzie gasła ale ładowanie jest bardzo małe.

Sprawdź masy i ładowanie porządnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil___18

dzieki,myslisz ze to to napewno?moze troche marudze ale objezdzilem kogo sie da i tak ciagle mnie odsylaja,wiecej zrobilem sam przy tym niz jakikolwiek mechanik,chca mi wykrecac alternator i naprawiac itd,jednym slowem mowiac naciagnac.Sprawdze wszystko jutro bo dzis juz za pozno,kupilem pasek alternatora bo podobno za luzny a juz nie ma jak naciagnac wiec wymienie go przy okazji...czyli alternator jest dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

myslisz ze to to napewno?

Nie można powiedzieć na pewno.

kupilem pasek alternatora bo podobno za luzny a juz nie ma jak naciagnac

Więc to też może być przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności