Skocz do zawartości

ceck engine i inne problemy


Gość kamil___18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil___18

i jeszcze jedno,wszystko ok,moze i za luzny.Lecz troche to dziwne,jakies 3 tygodnie temu zmienialem rozrzad pasek moze i stary,naciagnalem go na maxa(dalej juz sie nie da) i tak 3 tyg.jezdzilem,no i tak z dnia na dzien stal sie za luzny?Chociaz w sumie wydaje mi sie ze on juz nie doladowywal jaki czas bo akumulator sprawial wrazenie coraz slabszego (tak jaky coraz gorzej alternator go ladowal)doszlo do tego ze samochod po nocy probowalem odpalic i akumulator rano ledwo mialknal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

rozumiem zaloze pasek uruchomie go i zdejme kleme,

Wiesz że w ten sposub możesz spalić alternator ??

Weź miernik i sprawdź jakie jest ładowanie.(Sam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil___18

a to nie widzialem ze tak mozna spalic,mechanik tak rowniez dzis robil wie czyzby nie doszkolony?nie watpie w sumie.ale czy jak na uruchomionym silniku bede sprawdzal voltomierzem to nie bedzie on tez pokazywal tego co jest w akumulatorze>chodzi o to ze jesli alternator daje prad np 2V a w akumulatorze bedzie 12V to pokaze mi te 12V.Nie wiem czy zrozumiale to napisalem

 

Dodano: Pon Lut 07, 2011 22:13

dziekuje tak wogole ze zechciales poswiecic czas na moj problem,bo wiem ze moge Cie wkurzac tymi pytaniami i podejrzeniami a w sumie nie znam sie tak bardzo...mysle na "chlopski rozum" i dopytuje jesli czegos nie rozumiem,zapewne w przyszlosci jeszcze przyda mi sie ta wiedza :-)

 

Dodano: Sro Lut 09, 2011 09:21

zmienielem pasek,ale alternator dalej nie ladowal,kiedy przeprowadzilem kabel masujacy od alternatora do klemy zaczal ladowac wiec to byla przyczyna..dzieki za pomoc :-) za to teraz rozrusznik do wymiany

jeszcze bo po przekreceniu kluczyka jest tak jakby wogole go nie bylo,zero dzwieku i jakiejkolwiek reakcji,zacinal sie a ja jezdzilem tak i teraz juz przyszedl na niego czas

 

scalono automatycznie - używaj opcji Edytuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

kamil___18, Z tą masą alternatora to właśnie większość to ignoruje.

A z rozrusznikiem to może tam też ciś z kablami jest nie teges.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil___18

patrzylem na ten rozrusznik,wszystko jest wporzadku,sprawdzalem na[iecie idzie na niego,tam juz bendix coraz czesciej nie odbijal i szczotki sie konczyly,aletak go meczylem bo aciegle mialem jakies wazniejsze wydatki..no ale kupie go i zobaczymy czy to wystarczy,i tak jest do wymiany i tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil___18

witam,dziekuje wszystkim za pomoc ,jednak wyszlo tak ze wszystkie usterki usunalem sam (nie bylo to takie trudne),mianowicie alternator nie mial masy + spalony rozrusznik.Chcialbym jeszcze tylko zapytac o jedno.Czemu po spieciu pinow A i K (ABS) nie ma zadnej reakcji?Pali sie kontrolka od ABS-u odkad ja kupilem i chcialem to sprawdzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil___18

hmm...no tak owszem zrobilem wszystko sam,ale pomoc z forum jakas otrzymalem,podpowiedz gdzie szukac przyczyny usterek,a tu naprawde nie mam pojecia co moze byc powodem braku reakcji na zwieranie pinow w kostce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności