Skocz do zawartości

Problem Z Kadettem


Gość Juzek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy jak nie tu piszę temat to z góry przepraszam.

 

Posiadam opla Kadetta 1.4 e benzyna na 1 punkcie mam kilka pytań do was, czasami jak odpalę auto ma około 3000 obrotów, linka od gazu jest w pełni sprawna. Dziś zaglądałem do silniczka krokowego no ale niestety ten czpień prawie w ogóle się nie rusza. Wiem że ten silniczek jest odpowiedzialny za obroty na biegu jałowym, chodzi mi o to jak można i czym nasmarować żeby lepiej chodził ten czpień bo z tego co wiem to powinien wychodzić i się cofać.

Drugie pytanie czy kadett posiada Filtr Kabinowy pod wycieraczkami patrzyłem ale tam tylko znajduje się jakiś silniczek to jest raczej wentylator. No i mam jeszcze jedną usterkę wentylator chodzi mi tylko na ostatnim biegu. Co można na to poradzić i nie działa również zmiana z ciepłego na zimne powietrze. Proszę o pomoc z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

chodzi mi o to jak można i czym nasparowac żeby lepiej chodził ten czpień bo z tego co wiem to powinien wychodzić i się cofać.

Wymyć np. naftą i sprężone powietrze (delikatnie)

nie działa również zmiana z ciepłego na zimne powietrze,

Sprawdź linki. Na pancerzu są plastikowe zaczepy. One pękają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa również zmiana z ciepłego na zimne powietrze,

Sprawdź linki. Na pancerzu są plastikowe zaczepy. One pękają.

 

Czyli mam rozebrać całą tą osłone na której się ustawia te powietrze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś zrobić zdjęcia był bym bardzo wdzięczny, a nie wiesz możę czy 14 felgi pasował by do kadetta do łezki ? Wiem że roztaw jest ten sam, ale czy nigdzie by nie tarło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Mógł byś zrobić zdjęcia był bym bardzo wdzięczny

Sorki ale przeoczyłem rano twój temat więc jutro mogę zrobić

Jeśli rozstaw śrub jest ten sam to będzie pasować.

Poczekaj może ktoś bardziej zorientowany się wypowie ale moim zdaniem będzie OK.

Ja mam zimówki założone z felgami z Mirafiori i pasują ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

Ja też chciał bym się dowiedzieć czy Opel Kadett ma filtr kabinowy, bo Astra F wiem, że ma, a jesli Opel Kadett nie ma to na jakiej zasadzie chłodzi i grzeje?.I mam jeszcze jedno pytanie do czego służy ten plastikowy trójkącik który jest zamontowany z boku w hatchbackach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. 1 pytanie:

Kadziu nasz nie ma filtra kabinowego.... sam kiedyś szukałem dopytywałem się mechaników i każdy twierdzi to samo brak filtra kabinowego.... nie raz ocieplali budynki na podwórku u mnie i styropian oblegał cały samochód po włączeniu nawiewu w samochodzie tzw. śnieżyca od styropianu :drunk: filtr by zatrzymał styropian ..

Odp. 2 pytanie:

Rozumiem że chodzi ci o plastikowy trójkąt za drzwiami tylnymi (pod nim nic nie ma) kiedyś widziałem kilka kadetów bez tego to jest Tuning kadzia :) żeby jakoś wyglądał (samemu możesz podwarzyc delikatnie i wyjąc to o ile dobrze pamietam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kemoth5

to że ci chodzi nawiew tylko na najwyższym biegu świadczy o tym że rezystor dmuchawy jest do wymiany, można go kupić używanego za 30-40 zł wymiana jest bardzo prosta...

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności