Skocz do zawartości

Opel Antara brak ogrzewania


Gość a30dam

Rekomendowane odpowiedzi

robilem tego sporo w captivach jak i antarach. W silniczku padaja te pseldo szczotki. Poprostu sa tam dwie blaszki ktore dotykaja komutatora. Nie ma szczotek. Wycieraja sie i silniczek przestaje pracowac. Do silniczka dostajemy sie od strony pasazera i trzyma sie jak dobrze pamietam na 3 srubki ale ciezko sie do nich dostac.

 

jeszcze dodam co to jest "Ogrzewanie Quickheat". To taki myk ktory stosuje opel nawet w corsach. ogrzewanie dodatkowe pradem elektrycznym. Coprawda nie jest to jakies mocnowydajene ale cos tam troche daje- przyspiesza odmrozenie szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Djsuite11

robilem tego sporo w captivach jak i antarach. W silniczku padaja te pseldo szczotki. Poprostu sa tam dwie blaszki ktore dotykaja komutatora. Nie ma szczotek. Wycieraja sie i silniczek przestaje pracowac. Do silniczka dostajemy sie od strony pasazera i trzyma sie jak dobrze pamietam na 3 srubki ale ciezko sie do nich dostac.

 

jeszcze dodam co to jest "Ogrzewanie Quickheat". To taki myk ktory stosuje opel nawet w corsach. ogrzewanie dodatkowe pradem elektrycznym. Coprawda nie jest to jakies mocnowydajene ale cos tam troche daje- przyspiesza odmrozenie szyb.

Witam

Możesz dokładnie opisać jakto zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony pasazera masz tam dojscie do tego silniczka w takiej malej puszeczce zamknietego. Jest tam taka mała oczewiscie przekladnia i ten nieszczesny silniczek. W silniczku wycieraja sie szybko szczotki oraz te blaszki co te szczotki tryzmaja ( szczotki sa doklejone do tych blaszek). Przez to wlasnie ten silniczek od czasu do czasu potrafi nawet zaskoczyc ale zazwyczaj stoi jak martwy. Wyciagnac go trzeba , zregenerowac lub wymienic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W Aso za silniczek krzyczą 700pln , wymontuj moduł tuż za schowkiem, lewa strona (nie da się go nie zauważyć), w modelu 2007 ramię łączące z klapami nawiewu jest od strony kierownicy ( patrząc bezpośrenio , jest za modułem- widziałem moduły z ramieniem przed) . Należy rozpiąć zapinkę ( pręcik klap nawiewu wchodzi w centrum okragłej zapinki ramienia modułu , która od góry ma nasadowo-zaciskowe ramie, wystarczy zsunąć je z pręcika). Po wykręceniu modułu i jego otwarciu widać silniczek, 3 trybiki i płytkę scaloną. Podważamy płytkę delikatnie tuż przy pinach ( pod spodem są blaszane szczoteczki!!) . sprawdzamy stan szczoteczek i ścieżki na płycie. U mnie wyglądało na zero zużycia, podgiąłem szczoteczki tak żeby mieć pewność że styk z pytką scaloną będzie pewny , smar zostawiłem tylko na samych szczoteczkach i to niewiele. Usunąłem resztę smaru , który zalegał na ścieżkach całej płyty w miejscach ,gdzie nie potrzebne jest smarowanie( być może jest to smar przewodzący napięcie), pokręciłem silniczkiem i sprawdzilem silniczek pod napięciem czy kręci ( akurat miałem zasilacz 9v , silniczek lekko zakręcil). Skręcone , zamontowane i hula. Gdyby ktoś miał problem z samym silniczkiem w module to chyba identyczny jest w module Kia Shuma (20-50 pln), sam moduł jest prawie taki sam prócz pinu zasilania (chyba ) , na pewno trzeba by przemienić przewody we wtyczce podłączeniowej. Powodzenia w reanimacji:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Witam w mojej antarce zwykła klima nagrzeje do pewnego momentu a potem już tylko zimne dmucha.wiecie co może być powodem.z góry dzięki

 

 

Witam w mojej antarce nagrzewa się do danej temperatury a potem to już tylko zimne zwykła klima.znacie jaki powód .jakiś czujnik czy coś innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności