Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przewody hamulcowe i końcówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hakirim

hakirim
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Model:Opel Kadett E
  • Silnik:1.4 S
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 21 luty 2011 - 21:17

Witam, jako, że byłem zmuszony aby zaślepić jeden hamulec w pompie, chcę wymienić dziurawy przewód hamulcowy. Sam przewód nie jest problemem, ale co z końcówkami? Jak je zarobić, słyszałem, że trzeba mieć specjalne do tego urządzenie. Jak to zrobić aby móc wymienić samemu przewód, nie mając urządzenie do zarobienia końcówek? W dodatku skąd mam wiedzieć ile ten przewód będzie miał długości? Czytałem tutaj na forum, że jest go łatwo wymienić. A i jeżeli ktoś by wiedział jaki przewód idzie do Kadetta 1.4S z 90-91. Bo kupić innej średnicy niż inna to trochę lipa. Trochę dużo pytań, ale mam nadzieję, że mi pomożeie.??? Pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3803 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:Z18XER
  • Nadwozie:HB

Napisano 22 luty 2011 - 16:58

mam nadzieję, że mi pomożeie

... ufff, spróbujemy ...

skąd mam wiedzieć ile ten przewód będzie miał długości?

... zmierzyć stary ...

co z końcówkami?

... to prawda, że trzeba mieć specjalny przyrząd - albo zamówić sobie na alle gotowy przewód ... a nie ma w sklepie gdzie mieszkasz :beer: :beer:
... na alle przewody sa na metry i te przyrzady też są - no i nakretki tez są ... pozdro ....
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   pampej

pampej
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 22 luty 2011 - 22:49

Nie kombinuj nic tylko zmierz długość przewodu żeby nie okazało się bedzie za długi lub za krótki. Ja zawsze mierze i w sklepie dobierają długość. Co do końcówek przewodów to o ile pamietam było 2 rodzaje mniejsze i większe. Jesli to możliwe to weź te końcówki do sklepu na wzór a w sklepie na pewno dobiorą ci przewód na długość bo samodzielnie zarabiać przewód sie nie opłaca według mnie.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3803 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp

Napisano 23 luty 2011 - 17:34

samodzielnie zarabiać
przewód sie nie opłaca według mnie.

... jednego przewodu się oczywiscie nie opłaca ...
... te nakrętki sa 6 lub 8 mm - trzeba obadać ...

bedzie za długi lub za krótki.

... jesli jest trochę dłuższy - nie szkodzi - zawsze można nadmiar gdzieś wygiąć ... za krótki nie może być - to oczywiste ...
... kosztowo - wymiana przewodów miedzianych nie jest żadną tragedią - drogie są przewody gumowe ... pozdro ...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   hakirim

hakirim
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 23 luty 2011 - 18:24

Dowiedziałem się w lokalnym sklepie, koszt przewodu 1m/10zł+ zarabianie z końcówkami odpłatne na miejscu. Wiem, że zmierzyć, ale na jeszcze założonym latać pod silnikiem z metrówką to nie jest takie proste, zdejmę i zmierzę po prostu. Na końcu pracy trzeba odpowietrzyć hamulec, jak to zrobić dobrze?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3803 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp

Napisano 23 luty 2011 - 18:42

trzeba odpowietrzyć hamulec, jak to zrobić dobrze?

... przede wszystkim - dobrze ...
... zacznij od postawienie browarka drugiemu koledze - potrzebujesz kogoś do ,,pompowania'' pedałem ... reszta jest opisana na forum i w każdej książce moto - tematycznej ...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#7 OFFLINE   hakirim

hakirim
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 23 luty 2011 - 21:03

Okej, dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam. :wink: Przy okazji chciałbym wymienić płyn hamulcowy, i tutaj pytanie jaka jest całkowita pojemność układu hamuclowego? W innych tematach wyczytałem, że do 1L to max ale temat był o Vectrze. Mam pół litrowy baniaczek, wystarczy? Jak wymienić ten płyn dobrze?

Użytkownik hakirim edytował ten post 14 marzec 2011 - 16:06

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3803 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp

Napisano 14 marzec 2011 - 16:42

Pół litra to trochę mało ... nie tylko płynu hamulcowego Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
... możesz po prostu wypompować stary płyn - wycieknie przez odpowietrzniki(lekko otwarte) a potem wlać nowy i odpowietrzac hamulce po kolei...
... niektórzy robią tak - duża strzykawka, min 20 -ka... wyssać ze zbiorniczka ile się da, wlać nowy... za tydzień powtórzyć, po trzech, czterech takich operacjach masz praktycznie nowy płyn w układzie ... pozdro ...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   hakirim

hakirim
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 19:47

O pomocnika się nie martw, będzie zadowolony.:P

W zasadzie już rozumiem ale mam jeszcze jedną wątpliwość, podczas wypompowywania starego płynu muszę otworzyć wszystkie odpowietrzniki? Czy tylko jeden wystarczy a jak tak to który?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3803 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp

Napisano 15 marzec 2011 - 14:40

muszę otworzyć wszystkie odpowietrzniki? Czy tylko jeden wystarczy a jak tak to który?

... jeśli odkrecisz jeden, to w pozostałych przewodach zostanie stary płyn ... chyba nie o to Ci chodzi ...

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież