Skocz do zawartości

Jaki olej do opla signum 1.9 CDTI 150KM ?


Gość invict

Rekomendowane odpowiedzi

Czy niskopopiolowy to bedzie tylko z koncowka 30 ? czyli 0w30 lub 5w30 ? tak to rozumiem z poprzedniego posta.

 

mam 1.9 CDTI , 150KM, z 2007 (signum) wiec w miare nowy i chcialbym mu tam lac dobry olej. W bagazniku po poprzednim wlascicielu znalazlem butelke 1L Mobil 1 0W40 na uzupelnianie. Nowy Mobil 1 0W40 kosztuje 160zl za 4 litry, nie wiem czy to nie za drogo. No i pytanie czy to bedzie tez niskopopiolowy?

 

Olej niskopopiołowy do silników z DPF musi spełniać normę C3, nie ważne czy to 5W30 czy 0W40, to tylko klasa lepkości. Nie wiem ile kosztuje Mobil 1 ale ja za 5 l. Liqui Moly TopTec 4600 zapłaciłem 205 zł.

 

i ile oleju wchodzi do tego silnika? 4L wystarczy czy trzeba kupowac 5L ? Pytam bo mechanik u ktorego chcialem wymienic olej na Mobil 1 0W40 powiedzial ze to butla 4L.

 

Wchodzi ok. 4,3 l.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jeżdżę na Castrolu 5W30 - już 2 rok - nie ubywa, wymieniam co 25tys...

 

Współczuję silnikowi :zalamany: W Niemczech przy jeździe po autostradach to może i dobry pomysł ale u nas to góra rok lub 15 tys. km

 

Te oleje do filtrów DPF szybciej się zużywają...

 

Oleje nie zużywają się szybciej, to paliwo dostające się do oleju podczas wypalania, szczególnie na postoju czego nie polecam, rozrzedza olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Radmax źle mnie zrozumiałeś - ja wymieniam co rok :) miałem na myśli, że już 2 rok jezdżę na produkcie tego samego producenta... :)

producent Castrola zaleca wymianę co 30tys, ja zmieniam co 25 - nie ubywa, olej nie przepalony, a jeżdże przeważnie w trasach więc "prawie jak w Niemczech".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Radmax źle mnie zrozumiałeś - ja wymieniam co rok :) miałem na myśli, że już 2 rok jezdżę na produkcie tego samego producenta... :)

producent Castrola zaleca wymianę co 30tys, ja zmieniam co 25 - nie ubywa, olej nie przepalony, a jeżdże przeważnie w trasach więc "prawie jak w Niemczech".

 

OK rozumiem, aczkolwiek wielu ludzi nawet robiąc trasy po Polsce po ok. 30 tys.km zmienia olej co 15 tys. A jeśli do tego masz DPF-a który przy wypalaniu rozrzedza olej paliwem to tym bardziej bym zalecał wymianę co 15 tys. :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wymienilem na oryginalny oplowski 5W30 syntetyk Dexos2 niskopopiolowy (koszt z wymiana 130 zl za 5L).

wg. ksiazki serwisowej poprzedni wlasciciel w Niemczech rowniez co roku ladowal tam oryginalny 5W30

Nastepna wymiane zamierzam zrobic zgodnie z zaleceniami serwisu po 15 tys. lub po roku.

 

Nie ma co ponoc przeplacac za 0W40 lub podobne bo to oleje, ktore sie sprawdza dla wiekszych silnikow V6 lub V8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ponoc przeplacac za 0W40 lub podobne bo to oleje, ktore sie sprawdza dla wiekszych silnikow V6 lub V8.

 

A to ciekawe, a ja zawsze myślałem, że olej dobiera się między innymi wg warunków w których pracuje silnik np. niska lub wysoka temperatura a nie jego wielkość ?

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
Gość Luqaszeq
Witam posiadam opla astre z 2005r. z silnikiem 1.9 CDTI 150KM przebieg licznikowo mam 225 tys. a po podpięciu kompa zobaczyłem ze jednak ma 326 tys. oryginalnie mam DPF ale jest chyba wycięty bo na kompie pokazuje wszystko jako NIEAKTYWNE, wiec podejrzewam poprzedni właściciel go wywalił, moje pytanie brzmi czy mogę zalać taki olej ?
OLEJ CASTROL MAGNATEC C3 5W40 4L API SN/CF ACEA C3 VW 502.00/505.00, GM DEXOS 2, FIAT 9.55535-S2 DPF 4L CASTROL
Akurat mam takowy w garażu, to bym nie musiał już kupować icon_e_smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności