Skocz do zawartości

problem z zapaleniem cali


Gość despero10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość despero10

czujnik założyłem używke, ale nie mam pewnośc do konca czy on nie jest od v8. mam go od kumpla. jak go założyłem to przez chwile normalnie chodziło autko, i nie miało tak ze jak postało to nie odpalało. tylko po przejechaniu sie wtedy nie chciala palic to przed wymiana czujnika. nie zwrocilem uwagi na check jak sie to powtorzy to wtedy sie przygladne. a gdzie ta masa sie znajduje gdzie to patrzec? wykrece ten czujnik jutro i porównam ze starym po numerach. dziwi mnie to ze ładnie chwilke chodziło i nagle tak ja trafiło. po zwarciu pinow nic nie pokazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Street Killer :)

Masa - na pewno powinna być przy 4 cylindrze od strony ssącej i jeszcze jedna na listwie wtrysków.

Piszę schemat z viki, ale u ciebie powinno byc tak samo.

Jeszcze masa tuz przy czujniku cisnienia oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość despero10

sprawdzilem ten czujnik. jest ciag nr i na obu sie zgadza jest taki sam. pod spodem pod tamtymi nr sa 3 inne numery i te sie nie zgadzaja. byłem w sklepie i powiedzieli ze jak te u gory sie zgadzaja to ma pasowac. a nie chce w ciemno kupowac bo orginał bosch kosztuje ponad 200 zl a zamiennik 110 ale zamiennika nie chce. założyłem dzis ten stary poizolowałem przetarty kabelek i odpalilo od razu i ladnie chodziło przejechałem kawalek było ok a jak sie troche nagrzao autko to zaczoł przerywac i nie wkrecał sie czysto na obroty tylko przerywa ale jechac sie da, a na tym wczesniej zgasl i koniec. na benzynie troche lepiej chodzi. jak stoje i dodaje gazu powoli to sie wkreca a jak dodam gwałtownie to raz go dusi alb przerywa. strzelil w tlumik pare razy ale mniej niz wczesniej. patrzyłem na ta mase i przy wtryskach jest ok. ta z tyłu to jest ta co do alternatora idzie? jak ta to tez jest ok. kupilbym ten czujnik albo troche sie boje ze ponad 200 zl na darmo wywale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość despero10

jeszcze raz założyłem ten czujnik od kumpla. i na benzynie jest ok dobrze chodzi raz czy dwa razy strzelila a poza tym jest ok. na lpg kicha przerywa dlawi ja jak gwałtownie dam gazu to ja dusi ale nie gasnie spadnie do 2 tys obr ale chodzi a przedtem gasło. lpg mam sekwencje jak autko zapalam to na benzynie i po zlapaniu odpowiedniej temperatury na gaz zalancza samo. to pewnie lpg jest do dostrojenia, to z tym do mechanika pojade, ale dziwi mnie to ze ostatnio takiego psikusa mi wykreciła z tym czujnikem co jest teraz założony, a teraz pali bez zarzutu. jak pojezdze chwile to zobacze co sie bedzie dzialo, ale napewno napisze tutaj w niedlugim czasie, bo cos mi tu dalej nie pasuje chwile jest dobrze a za chwile kicha całkowita.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość despero10

i dalej kłopot ale inny. chodziła przez dwa dni idealnie nic nie szarpało nic nie przerywało i na benzynie i na lpg. dzis jechałem i po paru kilometrach nagle ja trafiło chodziła tak jakby na dwa gary. teraz już nie zapali a jak krece to ja zacina czasem zlapie ale zaraz gasnie zwarlem piny aib i pokazało błąd 94. czujnik halla zbyt wysokie napiecie. czyli walnoł ten czujnik i to może był odpowiedzialny za tamte problemy. a moje pytanie to gdzie jest ten czujnik? gdzie on sie znajduje i jak ktoś może to zdjęcie by mi podesłał zaraz jeszcze poszukam na necie na allegro nic mi nie pokazało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość despero10

kurde nawet nie wiem jaki mam. ale czujke znalazłem. w aparacia zapłonowym jest. zmieliło ten czujnik i pare podzespołow uszkodziło. aparat do wymiany, masakra. a mam pytanie czy mógł ten czujnik tak mieszać z tym ze to autko tak chodziło? szukałem przyczyny w czujniku położenia wału, a to może ten czujnik robił to zamieszanie. grzesiu jak myslisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności