Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.3 Cdti Brak Przyśpieszenia


Gość gromoslaw_1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gromoslaw_1

Witam mam taki problem z moją corsiną otóż odpala bezproblemowo tylko brak jej przyśpieszenia jak wrzucę jedynkę i dam pełny gaz od razu to samochód zbiera się gorzej niż zwykły diesel bez turba nie umie się pozbierać i tak na każdym biegu. Dopiero jak dodaję stopniowo gaz to w miarę przyspiesza, objawy wskazywały tak jakby paliwa nie dostawał, dziś wymieniłem filtr paliwa i dalej to samo, wymieniłem przepływkę od brata bo ma taki sam samochód i dalej to samo sam już nie wiem co to może być był na komputerze i błędu nie wykryto żadnego. Z góry dzięki za każdą radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś dodatkowe objawy...żadnych dziwnych dźwięków, białego lub niebieskiego dymu...podłącz się kompem i sprawdź parametry doładowania,działanie egr. jeśli masz dojście do programu opeltech lub abcom to tam będzie wszystko pokazane w zakładce silnik/bloki pomiarowe i daj znać jak tam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gromoslaw_1

to może od początku powiem co się działo. Najpierw jakieś 3 miesiące temu samochód zaczął na zimnym silniku mi przykapcać po odpaleniu z rury szedł biało niebieski dym, po zagrzaniu się silnika dymienie ustępowało i było ok. Pojechałem do mechanika na komputer błędu nie było ale zaczął wyłączać wtryski i stwierdził że wtrysk 4 do wymiany. To wymieniłem i dalej to samo. Później wyciągłem zawór egr i kolektor ssąc były zasyfione wyczyściliśmy.Do tego momentu auto tylko przykapcało ale w miarę się zbierało a po wyczyszczeniu tego egr kopcenie jakby znikło ale i przyśpieszenie znikło. Jak dam mu cały gaz na jedynce to zbiera się gorzej od malucha, tak jakby paliwa nie dostawał(filtr wymieniłem paliwa i pompa w baku tez jest sprawna) , ale po niedzieli pojadę na kompa gdzie jeszcze i dam znać co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego momentu auto tylko przykapcało ale w miarę się zbierało a po wyczyszczeniu tego egr kopcenie jakby znikło ale i przyśpieszenie znikło

no to tu zdecydowanie wina pada na egr, pewnie przy okazji czyszczenia mogł zostac uszkodzony elektrycznie i teraz np jest cały czas w pozycji otwartej co powoduje mulenie silnika....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam te same objawy,

dym po zapaleniu, jak sie nagrzeje juz nie kopci

do 2,5 obrotów nie może sie obudzić - zmulony na maxa

 

czy juz doszedles co to bylo ??? jestem bardzo ciekawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z moją corsiną otóż odpala bezproblemowo tylko brak jej przyśpieszenia jak wrzucę jedynkę i dam pełny gaz od razu to samochód zbiera się gorzej niż zwykły diesel bez turba nie umie się pozbierać i tak na każdym biegu. Dopiero jak dodaję stopniowo gaz to w miarę przyspiesza, objawy wskazywały tak jakby paliwa nie dostawał, dziś wymieniłem filtr paliwa i dalej to samo, wymieniłem przepływkę od brata bo ma taki sam samochód i dalej to samo sam już nie wiem co to może być był na komputerze i błędu nie wykryto żadnego. Z góry dzięki za każdą radę.

 

witam sprawdziłeś przepływomierz bo jeżeli jest walnięty to też muli auto i nie może się pozbierać . Pożycz na podmiankę od kogoś kto ma taki sam i zobacz czy jest różnica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gromoslaw_1

witam mój problem jest rozwiązany połowicznie jak odpalę silnik zimny albo po dłuższym postoju to zapali i po chwili zgaśnie albo jest zamulony tak że jak dam cały gaz to bardzo powoli wchodzi w obroty. Dopiero jak go wyłaczę i drugi raz odpalę to chodzi jak nowy zbiera się idealnie i teraz zaczęła się świecić kontrolka silnika. Nie wiem muszę jechać na kompa co to jest za usterka bo bardzo dziwne rzeczy dzieją mi się z tym autem i przeważnie muszę odpalać 2 razy samochód i dopiero za drugim razem chodzi jak powinien a za pierwszym odpaleniem to albo zgaśnie albo jest zamulony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupilem miesiac temu CORSE C 1.3 CDTI i mam ten sam problem,zamula a nie przyspiesza jak wciskam gaz....co w takim razie moze byc nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 4 tygodnie później...

Witam ja mam podobny problem zwiazany rowniez z przyspieszeniem turbina budzi sie dopiero 2300/2500 obr/min. Przeplywomierz podmienilem od wuja i nic dalej to samo! Zaczyna mnie to denerwac do podejrzanych zaliczam jeszcze gruszke mozliwe ze jest zle wyregulowana albo zawor podcisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności