Skocz do zawartości

wycieki oleju


Gość zbisz41

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbisz41

Po zimie zauważyłem olej na silniku(?) .Okazało się że jeden jest od góry koło korka wlewu oleju pod plastikową pokrywką.Znajdują się tam 4 jakieś elementy połączone wężykami do których idą kabelki.Z jednego z nich wycieka delikatnie chyba olej. Mam pytanie co to jest i czy może da się toto uszczelnić ?

 

Drugi wyciek ma miejsce z czegoś jakby pompki znajdującej się między silnikiem a alternatorem , może nawet przy samym alternatorze widoczna od spodu.Nie wiem też co to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbisz41

Nie za bardzo wtryskiwacze :) wężyki dochodzące do tego czegoś są delikatne gumowe a do wtryskiwaczy chyba pod ciśnieniem idzie napęd, i raczej to olej niż ON wycieka.

Dodam że jest to centralne z góry pod plastykiem w którym znajduje się po lewej korek wlewu oleju :zamknieteoczy:

ale może i masz racje :aniolek: no to do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jest tak, że wysokie ciśnienie idzie rurkami, które wchodzą w korpus i we środku dochodzą do wtryskiwaczy a ten wężyk to nie wiem do czego jest, może ktoś mądrzejszy nas oświeci.

W każdym razie jeśli silnik działa db to ja bym szczególnie się nie przejmował, u mnie tez jeden z tych dzyndzli się pocił jak kiedyś patrzyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbisz41

No to już coś może wiem :aniolek2:

Jest jeszcze problem z tym czymś pod spodem koło alternatora a przy bloku silnika . Wydaje mi sie ze tam też coś cieknie . :prosze:

 

No to ta "pompka" jest częścią alternatora, co w niej płynie?

Ok to jest jakaś pompka podciśnienia z olejem :zalamany:

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ta pompka jest na osi altka to jest to pompka podciśnienia do wspomagania hamulców ale bo ja wiem, czy tam jest co cieknąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm :dontgetit:

no to czym się to je? może olej pociekł z góry ?

do czego służy ta pompka ? (że do pompowania to się :mrgreen: domyślam )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to napewno olej? Nad altkiem jest kilka węży z chłodziwem. Gdzieś tam lecą też węże z olejem do turbiny ale nie wiem dokładnie.

 

A po co dokładnie jest ta pompka to możęsz się przekonać naciskając kilka razy hamulec na wyłączonym silniku. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam o ten powrót paliwa czy jak to się zwie. Czy ktoś o uszczelniał czy wymieniał ?

Napisze jeszcze raz o co chodzi :

pod osłoną w której jest u góry korek wlewu oleju są cztery jakieś zawory (?) połączone gumowymi rurkami do których są podłączone kable.Z jednego z nich wycieka mi paliwo lub olej ( trudno to określić bo ciecz zabrudzona ale stawiam na paliwo)

Pytam co to jest czy da sie to uszczelnić bo nawet nie wiem o co chodzi i czego mam szukać w sklepach . Mam dośc złe doświadczenia z warsztatowymi naciągaczami wiec wole byc przygotowany.

 

silnik 1.7 CDTI 2004 rok to jest pod tą pokrywą z napisem

5d8dcf5a4657685fe32c539bd007d80f.jpg

 

tu widać to :

a41ff4a9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności