Skocz do zawartości

Astra H klimatyzacja elektroniczna


Gość waterman

Rekomendowane odpowiedzi

ale to tyczy sie wszystkich kluczykow? bo ja mam jeden scyzoryk i jeden zwykly...

 

hmmm, z racji posiadania tylko scyzoryków nie mogę sprawdzić czy działa na zwykłym kluczu ;(

 

pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waterman

nie, bo u mnie defoultowo jest to wlasnie pozycja AUTO. Zatem, za kazdym razem po uruchomieniu silnika mam automatyczny rozklad sily i kierunku nawiewu... wiec nic nie wciskam, nie musze...

 

ale jakbys laskawie napisal cos wiecej o co ci chodzi, zamiast zgadywac, oraz uzupelnij profil to mozna by podyskutowac...

 

Przecież wcześniej napisałem, że jak ostatnio (czyli w tamtym roku) załączałem klimatyzację, to intensywność nawiewu oraz kierunki przechodziły w stan "auto" czyli elektronika sterowała intensywnością i kierunkiem nawiewu. Obecnie tak się nie dzieje i nie wiem, co może być tego przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waterman

a jak wcisniesz przycisk AUTO? to co sie dzieje po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika?

i o jakiej klimatyzacji mowimy i w jakim aucie?

Jeżeli wcisnę przycisk "auto" przed wyłączeniem silnika, to po ponownym zapaleniu silnika przycisk auto" jest aktywny.

Już wcześniej napisałem, że problem dotyczy klimatyzacji elektronicznej w Astrze H.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waterman

Jeżeli wcisnę przycisk "auto" przed wyłączeniem silnika, to po ponownym zapaleniu silnika przycisk auto" jest aktywny

no to w czym problem?

 

W przypadku klimatyzacji sterowanej elektronicznie, po jej załączeniu, i tu cytat z instrukcji obsługi, "temperatura doprowadzonego powietrza oraz intensywność i kierunki jego nawiewu są wybierane automatycznie". Reasumując - po załączeniu klimatyzacji sterowanej elektronicznie, niezależnie od tego czy przycisk "auto" jest załączony, czy też nie, kierunki nawiewu oraz moc nawiewu dobierane są przez elektroniczny układ sterujący pracą klimatyzacji (na wyświetlaczu przy znakach graficznych kierunku nawiewu i mocy nawiewu pojawia się duża litera A) . U mnie tak nie jest i w tym jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku klimatyzacji sterowanej elektronicznie, po jej załączeniu, i tu cytat z instrukcji obsługi, "temperatura doprowadzonego powietrza oraz intensywność i kierunki jego nawiewu są wybierane automatycznie". Reasumując - po załączeniu klimatyzacji sterowanej elektronicznie, niezależnie od tego czy przycisk "auto" jest załączony, czy też nie, kierunki nawiewu oraz moc nawiewu dobierane są przez elektroniczny układ sterujący pracą klimatyzacji (na wyświetlaczu przy znakach graficznych kierunku nawiewu i mocy nawiewu pojawia się duża litera A) . U mnie tak nie jest i w tym jest problem.

 

hmmm ... u mnie też tak nie jest i nie widzę w tym problemu .. a poważnie - czytając zapewne taką samą instrukcję jak ta którą cytujesz oraz trochę mieszając pokrętłami w moim Oplu - tryb pracy automatycznej klimatyzacji działa tylko po wciśnięciu klawisza AUTO - w każdym innym przypadku klima uruchamia się z zapamiętanymi nastawami indywidualnymi - przynajmniej tak to funkcjonuje u mnie i bardzo mi ta zasada odpowiada jak mam być szczery :)

pozdrawiam

 

PS. sprawdź jeszcze, czy nie masz u siebie indywidualnych ustawień np. kierunków nawiewu w opcjach klimy zrobionych - być może po wyłączeniu ich po uruchomieniu klimatyzacja przejdzie w tryb automatu, bowiem mały cytat z wspominanej już księgi mówi: "Ustawienia zmienione ręcznie są zapamiętywane także po wyłączeniu zapłonu".

Edytowane przez pan_wAZOn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - po załączeniu klimatyzacji sterowanej elektronicznie, niezależnie od tego czy przycisk "auto" jest załączony, czy też nie, kierunki nawiewu oraz moc nawiewu dobierane są przez elektroniczny układ sterujący pracą klimatyzacji (na wyświetlaczu przy znakach graficznych kierunku nawiewu i mocy nawiewu pojawia się duża litera A) . U mnie tak nie jest i w tym jest problem.

bo wyciagasz zle wnioski...

klimatyzacja jest naprawde automatyczna tylko w przypadku gdy masz wcisniety przycisk AUTO, w przypadku gdy masz ustawione nawiew i temp recznie, ta klima dziala jako manualna.

pomijam przypadki posrednie oraz czujnik naslonecznienia.

zreszta to tak ma dzialac "na chlopski rozum"

jak masz 2 A to masz full automat, gdy ich nie masz - masz manuala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności