Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Montaż świateł dziennych LED

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#161 ONLINE   dawidb750

dawidb750
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z18XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:44

A jak z homologacją ? bo jakoś nie widzę. I jak z montażem ? P&P czy potrzebna jakaś przeróbka ?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#162 OFFLINE   Krzysztof Wierzchoń

Krzysztof Wierzchoń
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Silnik:1.4 90KM

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:23

Homologacji też nie widzę i nie widzę w tym problemu. Lepiej jak by była ale policja ani diagności nie sprawdzają jak wszystko działa jak potrzeba.

Co do montażu to ok pasują P&P ale nie podobało mi się to. Blaszki i cienkie metalowe rozpórki do montażu. Wywaliłem ten badziew i wkleiłem na gorąco. Wiem że nie przegnije i nie zgubię ledów. Wtyczki pasujące. Do tego sterownik lamp wykrywa skok napięcia w instalacji przy otwieraniu i zamykaniu auta z kluczyka i z ledów robi "doświetlenie" na 15 sekund.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#163 OFFLINE   Mario_80

Mario_80
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • LokalizacjaDE
  • Inna marka:VW Passat 1.8T tiptronic
  • Silnik:Z16EXP

Napisano 15 styczeń 2018 - 23:21

A wygląda to tak:

A polecicie jakies DRL do wersji poliftowej z p.mgielnymi?

Nie chce wymieniac p.mgielnych ;)

Użytkownik Mario_80 edytował ten post 15 styczeń 2018 - 23:22

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#164 OFFLINE   jarek

jarek
  • Forumowicz
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:49

Homologacji też nie widzę i nie widzę w tym problemu. Lepiej jak by była ale policja ani diagności nie sprawdzają jak wszystko działa jak potrzeba.

Co do montażu to ok pasują P&P ale nie podobało mi się to. Blaszki i cienkie metalowe rozpórki do montażu. Wywaliłem ten badziew i wkleiłem na gorąco. Wiem że nie przegnije i nie zgubię ledów. Wtyczki pasujące. Do tego sterownik lamp wykrywa skok napięcia w instalacji przy otwieraniu i zamykaniu auta z kluczyka i z ledów robi "doświetlenie" na 15 sekund.

homologacja to podstawa + poprawny montaz zgodnie z prawem. Jak wkurzysz policjanta to pierwsze co zrobi to sprawdzi takie swiatla i udupi cie. Mandat to bodajze 500zl lub nawet odebranie dowodu rej.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#165 OFFLINE   Krzysztof Wierzchoń

Krzysztof Wierzchoń
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Silnik:1.4 90KM

Napisano 31 styczeń 2018 - 19:28

homologacja to podstawa + poprawny montaz zgodnie z prawem. Jak wkurzysz policjanta to pierwsze co zrobi to sprawdzi takie swiatla i udupi cie. Mandat to bodajze 500zl lub nawet odebranie dowodu rej.

Rozumiem. zdaję sobie sprawę z tego.

Światła mam zamontowane poprawnie mechanicznie i elektrycznie.Uwierz mi że na tym kleju gorącym są 100% pewne a na zestawie fabrycznym montażowym pewnie 2 zimy z solą i do widzenia. Homologacja powinna być oczywiście, ale jej nie ma i co oznacza to że światła stanowią zagrożenie? Nie mam zwyczaju wkurzania policjanta, to zawsze oznacza kłopoty. W poprzednim aucie w ciągu 6 lat jazdy z ledami porządnymi bez homologacji zaliczyłem kilka kontroli drogowych i nigdy żaden Pan Władza nawet nie zwrócił uwagi na taki szczegół jak homologacja.

Niemniej kolega ma całkowitą rację, homologacja powinna być.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież