Skocz do zawartości

Kolektor i klapy wirowe


Gość dudiwm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzone klapy wirowe w kolektorze ssącym,nie pracują zatarly się.Mam namiary na gościa ktory to regeneruje Jabolkg.Mam pytanie może ktoś regenerował u niego albo moze gdzie indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Regenerowałam u niego kolektor i zaślepiałam EGR już blisko rok temu, wszystko jest ok, auto jeździ o wiele lepiej niż przed zabiegiem. Także myślę, że możesz spokojnie jechać i działać w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat bo czytałem o nim ze solidyn gość ale regeneracja kosztuje z przesyłką 500 zeta a nowy kolektor 850 zeta i to jest kolektor ktory ma zmodyfikowane klapy wirowe i dają 2 lata gwarancj,a mam zamiar pare lat pojezdzic to zdecyduje sie na nowy.Mozna calkie zaslepić egr w naszych silnikach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Mozna calkie zaslepić egr w naszych silnikach?

Wiem że na pewno nie można jak masz DPF, ale częściowo zaślepiają w silnikach bez filtra ale robili to w alfach (te same silniki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam dylemat bo czytałem o nim ze solidyn gość ale regeneracja kosztuje z przesyłką 500 zeta a nowy kolektor 850 zeta i to jest kolektor ktory ma zmodyfikowane klapy wirowe i dają 2 lata gwarancj,a mam zamiar pare lat pojezdzic to zdecyduje sie na nowy.Mozna calkie zaslepić egr w naszych silnikach?

Tylko weź pod uwagę, że nowe kolektory nadal nie mają załatwionej wady polegającej na spadaniu listwy a dwuletnia gwarancja to fikcja ponieważ uszkodzenie wynika zawsze z winy użytkownika, syf w kolektorze, który się zbiera zaciera klapy i cały układ staje. W sobotę jeden z moich zaprzyjaźnionych warsztatów wymieniał poliftowy kolektor, który przejechał zaledwie 57 tys km, Tajga również miała kolektor poliftowy (pozdrawiam :) ), który również padł dlatego znalazła się u mnie.

Jeśli zamierzasz pojeździć samochodem dłużej to niezależnie co byś nie wybrał dla zachowania kolektora w stanie idealnym najlepiej było by go co jakieś 20tys km demontować i czyścić.

 

EGR całkowicie nie zaślepisz, tylko częściowa zaślepka z otworami, chyba że szarpniesz się na modyfikację softu u jakiegoś tunera wtedy polecam za jednym zamachem wywalenie EGRa, DPFa i dodanie kilkunastu koników :)

 

 

 

 

 

Nawet nie wiedziałem, że mam tu konto :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość krzysztofkos

Dołącze się do tematu.

Nie wiem czy nowe kolektory mają rozwiązany problem z klapami, ale moja Vectra od nowości ma przejechane 171 tys (2008 rok) i jak narazie działają bezproblemowo, więc mogę twierdzić, że kolektor poprawili,a może ja mam takie szczęście :wesoly:

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał Jabolkg w nowym też niestety padają, raz szybciej a raz wolniej. Nie ma reguły.

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość andrzej763

Nie wiem jak wy ale uważam że za regeneracje klap wirowych to za wysoka cena po zdemontowaniu kolektora pojechałem do tokarza i powiedział że dorobi te plastikowe części jak to nazwał ślizgi żeby lepiej chodziło tylko musi pomyśleć nad materiałem koszt około 50-100zł robocizna plus materiał . Może kotś z was próbował swoich doświadczeń Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności