Skocz do zawartości

Kolektor i klapy wirowe


Gość dudiwm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej763

No a ja przed chwila natknalem sie na strone jabolkg i wyslalem zapytanie o cene ;] ale widze, ze juz wszystko jasne. No duzo i na pewno rowniez bede szukal innego rozwiazania czy te gumki z ASO i jest jakies dorazne rozwiazanie problemu ?

[/quote

 

 

 

Przeczytaj sobie post 16 i 17 będziesz miał odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość jarogrochu

Tak i te gumki mają numer producenta 58 50 765 a koszt to około 4 zeta za sztukę.

Chyba nie... pod tym numerem w ASO zaproponowali mi gumki ale do osłony silnika - a to powiedzieli że cały kolektor do kupna...:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość jarogrochu

Jestem po wymianie kolektora od kolegi Jabola... oto wnioski:

- spalanie na kompie po pierwszych 300 km spadlo o 1,6 l (wedlug kompa - ale sadzac po dystansie tak bedzie - czekam na tankowanie)

- przy niedawnej fali mrozow dlugie chechlanie po nocy na mrozie zanim odpalila maszyna (extrator troche pomogl ale niewiele) wczoraj rano specjalnie poszedlem o 6 rano odpalic bo stala 2 dni a bylo -10 efekt - odpalila od strzala i zadnej nierownej pracy

- zrestartowalem sterownik teraz czekam na tankowanie i efekty finalne w postaci jeszcze mniejszego spalania

- gosc ktory wymienial in-car rybnik spoko - cale 3 godziny mu to zajelo...:) - polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość patryk_hrabia

Witam , pozwolicie że się podłącze.

Mam pytanie czy pomoże coś samo wyczyszczenie kolektora i ponowne założenie prowadnicy widoczniej od góry silnika, zauważyłem że owa prowadnica spadła, a mechank mówi że wytarczy to wyczyścić i ponownie założyć. Jak myślicie jest to gra warta świeczki czy lepiej odrazu nowy koletor założyć?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kupilem ten samochod 5 dni temu niby dobrze jezdzi . Może orientujesz sie dużo roboty jest przy tym bo widzialem na ebay mozna kupic 4 sztuki jakis kapsli z nakretkami cos takiego do naprawy tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie do zaślepienia dziur po klapach. Ja mam zablokowane w pozycji otwartej. Zrobiłem już tak ponad 100000km i nie widzę żadnej różnicy. Zaznaczam że mam tak w dwóch autach z tym silnikiem (jeden z dpf). Kolega się podjarał że jak wymieni to zniknie turbo-dziura. Wymienił i dalej to samo. Nowy czujnik ciśnienia, nowy przepływomierz i EGR i dalej to samo. Turbina po wykresach też nie odbiega od normy. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zawór sterujący ciśnieniem paliwa ale szkoda kasy by tak w ciemno sprawdzać. Tym bardziej że auto w ogóle nie kopci. Dał sobie z tym spokój.

Edytowane przez popencjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności