Skocz do zawartości

Dziwne szarpanie przy niskich obrotach


Gość bigfazka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigfazka

Witam wszystkich forumowiczow. Moze znajde tu odpowiedz na moj problem zwiazany z moja astra z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Oto moj problem. Moja Astra dziwnie szarpie przy niskich obrotach zwlaszcza gdy podrozuje w korkach jade na 1 biegu bez gazu po czym dodaje go bardzo delikatnie wtedy zaczyna cos szarpac i skacza troszke obroty. Na kazdym innym biegu jest to samo zjawisko, wystepuje przy obrotach 1000 - 1800. Po bardzo delikatnym dodaniu gazu. Dodam tez ze gdy jade na biegu nie dodajac gazu czuc, ze samochod nie zwalnia plynnie tylko co jakis czas czuc takie lekkie hamowanie silnika wczesniej tego nie bylo.

Wymienilem EGR swiece wymieniane co 10000 tys, czysczone wszystkie mozliwe styki sprawdzane przewody.

Samochod ma moc chodzi idealnie tylko te szarpanie

Dodam jeszcze, ze mam problem z temperatura nie zawsze dziala wskaznik czasami dopiero dziala po przejechaniu 100 km a czasami wogole wskazowka sie nie rusza. Nie wiem czy to moze miec cos wspolnego z tym szarpaniem.

 

Czekam na odpowiedzi od was moze ktos mial podobny przypadek i mi cos pomoze. Na komputerze nie pokazuje zadnych bledow. Pozdrawiam Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego mam ten sam problem kupilem dzis vectre 1.8 i po przejchaniu 1km zaczely sie dziac cuda. Na pierwszym biegu ok ale na dwojce przy 1000 a 2000 tys rpm szarpie samochodem to samo biegi 3,4,5 nie wiem co to jest, dodam ze auto jest z 2004 roku 1.8 122km, stalo nie uzywane ponad 2 miesiace,przbieg 105tys, mysle ze nic nie bylo wymieniane od nowosci, i zapalila sie do tego kontrolka silnika, porazka a zapewniali ze wszystko jest ok z silnikiem.

Co to moze byc, czy ktos pomoze ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djrobson87

Witam Ja bym zaczął od przewodów świec i filtrów jeżeli macie gaz i to się dzieje np tylko na benzynie może dostawać lewego powietrza kiedyś mechanik siedział nad moim autem 3 tygodnie bo szarpał na benzynie jeździć się nie dało ale doszedł do usterki niestety nie chciał powiedzieć co było zepsute wcześniej nikt sobie z tym nie poradził

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najlepiej najpierw sprawdz wszystko na kompie, moze cos wyskoczy ja stawiam na egr moze to sonda, ale najczesciej to wlasnie zawor recyrkulacji spalin chociaz zacznij tak jak kolega napisal od swiec i przewodow a pozniej egr :) daj znac co tam z tego wyszlo, ja do dzisiaj mam ten problem z szarpaniem ale rzadko wystepuje i z tego co kolega z forum mi polecil to trzeba wyslac komputer do przeprogramowania, wszystko inne wymienialem i sprawdzalem wiec to pewnie komputer, ale u CIebie pewnie bedzie cos latwego. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat gazu niemam, dzis przychodzi gosc z kompem wieczorem podlaczy to zobaczymy co i jak mu wywali

a wiec tak 3 cylinder walniety i przepustnica i niewiadomo ktore powoduje rwanie auta jakies pomysly w co zainwestowac pierwsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość barcelona86

Witam

 

Mam podobny problem co użytkownik " Bigfazka "...Astra moja odplala się dobrze, na wolnych obrotach ( na postoju skrzyżowanie itp. .) silnik pracuje równo, czasami ( na zimnym jak i cieplym silniku) od biegu 1 do ok.4 przy wolnej jeździe jak dodaje lekko gazz to szarpie autem, czasami mocniej a czasami mniej. Gdy mocno dodam gazu to problem zanika, lub gdy jadę i trzymam pedał gazu stale to problem nie występuje. Przy wysokich prędkościach jest ok.

 

Czy to może być w jakiś sposób normalny objaw na tak mocny silnik i za delikatne dodawanie gazu ?

Auto odpala się swietnie, ma przyspieszenie, na biegu jałowym silnik chodzi bez zarzutu, a problem ten o dziwo raz wystepuje mocniej a raz słabiej i co tu zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności