Skocz do zawartości

Poduszka pod silnikiem-Astra


Gość bojanpnf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bojanpnf

witam

 

wczoraj byłem pod samochodem i zauważyłem że mam naderwana przednią poduszkę(tą przy chlodnicy)

i mam kolejne nurtujące mnie pytanie:)

czy różnica w kształcie gum w tej poduszce zależy od producenta poduszki czy jest specjalnie dobrana do danego silnika??

wie może ktoś?? ;)

pierwsza poduszka

http://img37.imageshack.us/i/poduszka1.jpg/

 

poduszka 2:

http://img847.imageshack.us/i/poduszka2.jpg/

 

ja mam założoną tą 2 poduche (silnik x18xe1)

ps.jak przegladałem alledrogo to do mojego silnika więszkość poduszek jest tych 1(chociaż kilka aukcji znalazło się na której ta druga poduszka jest do mojego silnika)

 

Zgłoś ten post

 

Wstawiłem typ silnika do tytułu. Zdanie zaczyna pisać się dużą literą./andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bojanpnf

a która poduszka ma największe znaczenie przy dobrym wrzucaniu biegów??tzn.mam taki problem :

przy wrzucaniu 2 biegu słychać głuchy dzwięk (ten sam dźwięk występuje np jak bardzo wolno puszczam sprzegło na wstecznym)lub gdy ruszam np z drugiego biegu :P (tylko wtedy słychać bardziej wyrażne "bicie")

mam jeszcze czasami problem z wbiciem 2 biegu np.przy szybkim ruszaniu z pod świateł ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci, musisz sobie to sam sprawdzić albo jechać do mechanika, ja zaczął bym od tylnej. Generalnie ta z przodu przenosi najmniejsze obciążenia silnika i skrzyni i dlatego uważam, że nie ma znaczenia jaką wsadzisz, w dodatku na pewno ona nie ma nić do wrzucania biegów.. Ja jeździłem bez niej pół roku bo nawet nie wiedziałem że jest zerwana. W przypadku bocznych poduszek i tylnej mam nieco inne zdanie i wg mnie te powinny byś lepszej jakości, najlepiej lemforder, ale ich cena może troszkę zbić z nóg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość adams4lta

Przecież jak przednia poducha jest zerwana to wyraźnie czuć przy przyspieszaniu i hamowaniu jak silnik lata. Jak się jeździ na zerwanej przedniej to pozostałe dostają w d***. Po coś jednak ona tam jest. Z tego co wiem to ta z pierwszego zdjęcia jest do silników 1,4-1,8 od 90 km, a ta z drugiej fotki jest do 1,2-1,7 do 84 km. Zastanawiam się co się stanie jak wstawi się poduszkę z 1 zdjęcia z tą trwalszą gumą np. do 1,7 isuzu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Dołączę się do temau, te poduchy mają znaczenie. Na trasie rozd... mi się tylnia główna poducha i silnik zaczął tak wibrować, że zajechałem do pierwszego lepiej wyglądającego serwisu. okazało się, że przednia też jest zerwana. W parę godzin sciągneli mi i założyli z tyłu lemfordera, a z przodu kraft automotive taką jak na obrazku 1, bo tak wychodziło z katalogu. Wsiadłem i pojechałem dalej, ale było troszkę lepiej. przy 3 tyś kabina wibrowała, a na luzie wszystko wpadało w rezonans (również i ja). Wróciłem do domu i wlazłem na kanał bo ewidentnie wibracji być nie powinno. Od razu zacząąłem badać poduszkę krafta, bo to najtandetniejsza chińszczyzna... i strzał w 10. Zdjąłem ją i widzę, że ona nie trzyma silnika. Robią to 3 pozostałe. Mechanik dziad głupi nie spisał numeró ze starej oryginalnej poduszki gm tylko zaczął tworzyć, tylko, że źle! Kupijem febi tą z 2 obrazka, która tylko zabezpiecza silnik i jest lodzio miodzio.

Gdyby po jej zdjęciu silnik się opuścił to trzeba kupować tę z 1 obrazka, a wtedy lepiej nie oszczędzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adams4lta

Powtórzę raz jeszcze: przednia poduszka ma bardzo duże znaczenie! i jak kupować to tylko z grubą gumą i na prawdę czuć różnicę... Sprawdzone już u wielu kolegów którzy posłuchali się i kupili do isuzu poduszkę od 1,6 16v z grubą gumą (w oryginale jest ta cienka lipa) i nikt nie narzeka!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Co prawda chodzi o astre h z18xe...ale poduszka to poduszka. W zwiazku z tym ze czasami i zazwyczaj przy ruszaniu pod wzniesienie auto podskakuje, tzn jest takie wrazenie a to poprostu rzuca silnikiem. Postanowilem zajrzec do poduszek silnika. Skupilem sie na prawej(strona rozrzadu) i tu strzal w 10. Czy poduchy febi sa dobre...czy jednak lemforder duzo lepszy.?

Bo cena....febi 2x tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności